کدخبر: 388022 ارسال پرینت 33

رکنا: پیتزای آمریکایی و ایتالیایی تفاوت هایی در خمیر و نوع پخت دارند.

خمیر پیتزا

اگر هر دو پیتزا را امتحان کرده باشید، فورا تفاوت‌های‌ قابل توجهی بین نسخه آمریکایی و ایتالیایی مشاهده خواهید کرد. خمیر استفاده شده در پیتزای ایتالیایی در مقابل آمریکایی بسیار نازک‌تر و تردتر است. هم‌چنین از لحاظ چاشنی این پیتزا با سبزیجات مختلف مثل سیر، ریحان، پونه و فلفل تازه مختلف طعم‌دار می‌شود، این در حالی است که پیتزای آمریکایی خمیری ضخیم‌تر داشته و عموما پر از پنیر، هات داگ و پپرونی است.

تفاوت پیتزا ایتالیایی و آمریکایی از لحاظ مواد

پیتزا آمریکایی به شدت پر حجم‌تر از پیتزا ایتالیایی است. مواد غذایی زیادی مثل زیتون‌های سبز یا سیاه، گوشت گاو، مرغ، سوسیس، ژامبون، آناناس، گوجه فرنگی، گیلاس، فلفل دلمه‌ای، پنیر مازارلا و غیره می‌توانند گزینه مناسبی برای درست کردن یک پیتزای آمریکایی باشند. اما پیتزا به سبک ایتالیایی یک پیتزا با مواد غذایی خیلی کم‌تر است که معمولا روی خمیر نازک و ترد آن یک لایه پوره گوجه فرنگی، سبزیجات معطر یا ادویه جات و ترشی‌جات، لایه‌های نازک از گوشت یا سوسیس و کالباس و قطعات بزرگ مکعبی پنیر موزارلا بسته به نوع پیتزایی که سفارش می‌دهید یا قصد دارید خودتان درست کنید، به کار رفته می‌شود.

روش پخت

روش پخت پیتزا ایتالیایی و آمریکایی با هم متفاوت است. پیتزای ایتالیایی اغلب با استفاده از اجاق‌های آجری و شعله باز و به روش کلاسیک پخته می‌شود. اما پیتزا فروشی‌های آمریکایی اغلب از اجاق‌های تجاری استفاده می‌کنند.

این که شما کدام پیتزا را بیشتر می‌پسندید، کاملا سلیقه‌ای و بسته به نوع ذائقه شماست ولی قطعا شما و ما را در دسته طرفداران خوش‌سلیقه‌ای قرار می‌دهد که عاشق پیتزا هستیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
: امتیاز : 1 تعداد رای : 1


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها