پرسش و پاسخ

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.
 • دادگاه می تواند از طریق شماره تلفنی که در دادخواست آمده ابلاغ کند؟

  چنانچه خواهان حین تنظیم و تقدیم دادخواست شماره تلفن همراه یا ثابت خود را قید کند، آیا به موجب ماده 9 قانون حمایت خانواده 1391 این شماره تلفن را برای ابلاغ می‌توان مورد استفاده قرار داد یا می‌بایست تصریح کند که شماره تلفن برای امر به ابلاغ اعلام شده است؟

  دسته بندی: حقوقی پاسخ: 1 تاریخ: ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ ۲۱:۲۷:۵۹
 • اجرت‌المثل چیست؟

  اطلاعاتی پیرامون اجرت‌المثل می‌خواستم مثل نحوه محاسبه و... لطفا راهنمایی‌ام کنید.

  دسته بندی: حقوقی پاسخ: 1 تاریخ: ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ ۲۱:۲۲:۱۷
 • فروشنده به من حق استفاده از پارکینگ نمی دهد

  آپارتمانی خریده‌ام كه در قرار‌داد عبارت «پیلوت مشترک» قید شده، کل ساختمان دارای 7 واحد و یک طبقه پیلوت و زیر‌زمین است. در گواهی پایان کار پارکینگ در همکف نوشته شده و از تعدادی کارشناس رسمی دادگستری تحقیق کرده‌ام همه نظرشان بر این است که پیلوت همان همکف است. حال فروشنده می‌گوید چون در قرارداد به کلمه پارکینگ اشاره نشده، من الزام به تامین پارکینگ ندارم و در سند تفکیکی که در حال تنظیم است، پارکینگ واحد مرا در زيرزمین قرار داده و می‌گوید لطف کرده‌ام و بدون اخذ وجهی برایت پارکینگ داده‌ام، ولی زیر‌زمین به شکلی است که امکان ورود خودرو وجود ندارد. دادخواست داده‌ام، آیا می‌توانم وی را الزام به تامین کنم؟

  دسته بندی: حقوقی پاسخ: 1 تاریخ: ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ ۲۱:۲۰:۰۶
 • مستاجر می تواند بدون اجازه مغازه را اجاره دهد؟

  مغازه سرقفلی سال 57 بدون تاریخ واگذار کردیم. حدود 10 سال پیش بدون اجازه مغازه را تعمیر کرد. حالا هم می‌خواهد بدون رضایت ما مغازه را اجاره بدهد. آیا می‌تواند بدون رضایت اجاره دهد؟ چگونه می‌شود مانع کار یا تخلیه او شویم؟

  دسته بندی: حقوقی پاسخ: 1 تاریخ: ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ ۲۱:۱۶:۵۳
 • نمیخواهم از همسرم جدا شوم

  همسر من مدت 5 ماه است منزل را ترک کرده، به‌رغم ارسال اظهارنامه و متعاقب آن تشکیل جلسه خانوادگی که مصوب آن رفتن به جلسات زوج‌درمانی به مدت 8 جلسه بود و تعیین شروطی از سوی مشاور براي ادامه روند مشاوره درمان بعد از 8 جلسه حضورمان، ایشان از پذیرش شروط مشاور و ادامه حضور در جلسات خودداری می‌کند و خواهان وکالت حق طلاق یا طلاق توافقی است. لطفا راهنمایی‌ام کنید چگونه ادامه مسیر را برای حفظ زندگی مشترک پیگیری کنم.

  دسته بندی: حقوقی پاسخ: 1 تاریخ: ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ ۲۱:۱۴:۵۹