ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.
 • شوهرم طلاقم نمی دهد

  7 ماه عقد هستم و حدود 3 ماه از همسرم خبر ندارم و قهر هستیم. یک بار جلسه دادگاه داشتم، اما نیامد ماه دیگر نفقه دارم، اما حاضر نیست حضور پیدا کند و می‌گوید من طلاقت نمی‌دهم و زندگی هم نمی‌کنم. برای افرادی مثل من که در دوران عقد بسر می‌برند، قانون تسهیلاتی نگذاشته تا زودتر کارمان تمام شود؟

  دسته بندی: حقوقی پاسخ: 1 تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ ۱۸:۵۵:۴۱
 • به من تهمت دزدی زدند

  من در مغازه شخصی به مدت 4 ماه فروشنده بوده‌ام. صاحب این مغازه پس از گذشت يك سال و نيم از تعطیلی مغازه به من تهمت دزدی بدون ارائه مدرک زده و همچنین همراه با چند نفر اقدام به شکنجه و ضرب و شتم و تهدید من با چاقو کرده است. قابل ذکر است که من برای ادعای خود شاهد نیز دارم. لطفا راهنمایی‌ام کنید.

  دسته بندی: حقوقی پاسخ: 1 تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ ۱۸:۵۱:۱۰
 • خرجی که یک مرد باید ماهانه بپردازد چقدر است؟

  مقدار مخارج ماهانه‌ای که یک مرد باید به یک خانواده 4 نفره بپردازد، چقدر است؟ با در‌آمد متوسط و با توجه به اینکه من شاغل بوده و در مسکن شخصی خودم همراه همسر و فرزندانم سکونت دارم آیا به من نفقه تعلق می‌گیرد؟ به چه میزان در ماه؟ همسرم ماهانه مبلغی را به عنوان مخارج خانواده در نظر گرفته است و در قبال مخارج من هم هیچگونه مسوولیتی را پذیرا نیست و من همواره کمک‌هزینه وی در مخارج خانه به‌خصوص فرزندانم بوده‌ام.

  دسته بندی: حقوقی پاسخ: 1 تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ ۱۸:۴۸:۰۰
 • نمی دانم سوء پیشینه دارم یا نه

  حدود 5 سال پیش به دلیل تکثیر فیلم مستهجن به حدود 50 ضربه شلاق و مبلغ 400 هزار تومان جزای نقدی محکوم شدم، می‌خواستم بدانم آیا در حال حاضر بنده سوءپیشینه دارم یا خیر و اگر دارم برای رفع آن چه باید بکنم؟

  دسته بندی: حقوقی پاسخ: 1 تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ ۱۸:۴۱:۲۹
 • همسرم می تواند برای زندگی با من به شهرستان نیاید؟

  قبل از ازدواج زوجه در تهران شاغل بوده و هنوز هم در همان محل شاغل است و دارای حق اشتغال نیز هست. زوجین در تهران سکونت دارند. کار جدیدی در شهرستان به زوج پیشنهاد شده است. آیا با وجود تهیه کامل شرایط تمکین (تهیه مسکن، اثاث منزل و...) آیا زوجه به صرف اینکه شاغل است و در صورت نقل مکان به شهرستان کار خود را از دست می‌دهد، می‌تواند به شهرستان نیاید؟ اگر نیاید و در آنجا تمکین نکند، ناشزه است؟ ضمنا از دید زوج، اشتغال زوجه در شهرستان جدید بلامانع است.

  دسته بندی: حقوقی پاسخ: 1 تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ ۱۸:۳۹:۳۳