جوجه کباب چمیچوری بپزیم

جوجه کباب چمیچوری یکی از انواع غذاهای بسیار خوشمزه و متفاوت کشور ارژانتین است که به دلیل طعم خاصی که دارد به عنوان یک غذای بین المللی شناخته است.

به گزارش رکنا ، پیشنهاد می کنم حتما این جوجه کباب را امتحان کنید و از طعم لذیذ آن لذت ببرید.

مواد لازم سس چمیچوری:

جعفری خرد شده ۱/۲ پیمانه

گشنیز خرد شده ۱/۲ پیمانه

روغن زیتون ۱/۲ پیمانه

سرکه قرمز ۱/۴ پیمانه

سیر ۳ حبه

آویشن خشک ۱ قاشق غذاخوری

زیره ۱/۲ قاشق غذاخوری

فلفل قرمز خرد شده ۱/۴ قاشق غذاخوری

نمک ۱/۲ قاشق غذاخوری

کباب:

سینه مرغ بدون پوست ۲ عدد

روغن زیتون : ۲ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل

سیخ فلزی یا چوبی

طرز تهیه :

در ابتدا برای تهیه سس چیمیچوری تمام مواد گفته شده را خرد کرده و با هم مخلوط کنید. سینه مرغ را به قطعات مکعبی خرد کنید و برای طعم دار شدن حدود ۲ الی ۴ قاشق غذاخوری از سس را به مرغ اضافه کنید و روی مرغ را بپوشانید تا طعم دار شود.

بهتر است برای یک ساعت اجازه دهید مرغ در سس بماند تا خوب مزه دار و ترد شود. در انتها با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون و کمی نمک و فلفل سیاه مخلوط کنید تا طعم دار شود. فر را روشن کنید تا گرم شود . در کف سینی فر یک توری فلزی قرار دهید تا کباب ها به کف سینی نچسبد چون اگر بدون فاصله از کف مستقیم درون سینی قرار بدهید کباب ها آب می اندازد و گریل نمی شوند.

تکه های مرغ را به سیخ بزنید . فر را روی دمای متوسط قرار دهید و سینی کباب را درون فر قرار دهید بعد از حدود ۱۰ دقیقه وقتی روی کباب برشته شد کباب ها را پشت و رو کنید تا طرف دیگر آن نیز برشته شود. چون کباب ها پخته شده اند این بار زمانی کمتری نیاز هست حدود ۵ دقیقه برای طرف دیگر کباب کافی است و وقتی روی کباب برشته شد آنها را از فر خارج کنید. بعد از پخت برای هر نفر برنج را در بشقاب سرو بریزید و کباب ها را روی برنج قرار داده و روی کباب ها سس چیمیچوری بریزید و نوش جان کنید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

@ashpazi_khebreha

آیا این خبر مفید بود؟