هر چند هیچکدام به پای زعفران نمی رسد ولی اگر به این گیاه با قدمتی ۳۰۰۰ ساله در قائنات ایران دسترسی ندارید از جایگزین زعفران استفاده کنید.

 که هر چند طعم و عطر زعفران را ندارد ولی کمی تواند رنگ و لعابی مشابه به غذا بدهد. قدمت زعفران به ۳۰۰۰ سال پیش در قائنات ایران بر می گردد. هر چند امروزه رقبایی مثل اسپانیا، چین، افغانستان وارد صحنه شده اند ولی زعفران ایران چیز دیگری است. آن جا که فردوسی می گوید بفرمود تا آتش افروختند همه عنبر و زعفران سوختند. یعنی آن قدر این گیاه در ایران کاشته می شد که برای خوشبو کردن هوا حتی آن را دود می دادند. در نت نوشت امروز با ۴ گیاه جایگزین زعفران آشنا شوید.

زعفران چیست؟

برای ایرانی ها که زعفران ادویه ای بسیار معروف است. زادگاه زعفران آسیا است. علاوه بر عطر و بویش، غذا و دسرها و نوشیدنی ها را خوش آب و رنگ هم می کند. خاصیت دارویی این گیاه گران قیمت که از کلاله های گل زعفران به دست می آید خواص ضد افسردگی، نشاط آور، تقویت دستگاه گوارش، مدر، کارکرد بهتر کلیه، خون سازی و ضد سرطانی آن است. این گیاه حتما باید با دست چیده شود. به دلیل گران بودنش یا خیلی وقت ها به دلیل شک و شبهه ای که در اصل بودن زعفران دارید می توانید از ۴ جایگزین استفاده کنید.

زردچوبه
زردچوبه متداول ترین ادویه طعم و رنگ خوبی به غذا می دهد. هر چند نمی توان رایحه آن را با زعفران مقایسه کرد ولی زردچوبه که به زعفران هندی هم معروف است می تواند به عنوان جایگزین زعفران استفاده شود. زردچوبه آنتی اکسیدانی قوی است که داروی درمانی بسیاری از بیماری ها محسوب می شود و به راحتی در دسترس است.

شکوفه های رزماری جایگزین زعفران
ابتدای بهار رزماری شکوفه های زیبایی می دهد که می توانید پرچم گل ها را که بسیار شبیه به زعفران است بچینید، خشک کنید و حتی با زعفران مخلوط کنید. به این ترتیب زعفران بیشتری خواهید داشت بدون آن که رنگ، طعم و بوی آن تغییر کند.

هل جایگزین زعفران
این گیاه رایحه ای بسیار شبیه به زعفران دارد هر چند در بسیاری از مناطق دنیا جزو ادویه ها محسوب نمی شود و رنگ زعفران را ندارد. ولی به دلیل عطر و بویش در بعضی از نقاط دنیا هل را به جای زعفران استفاده می کنند.

گل رنگ جایگزین زعفران

اگر به دنبال جایگزین زعفران می گردید که دقیقا رنگ زعفران را داشته باشد گل رنک بهترین انتخاب است. دقیقا مانند زعفران است و در کشورهایی مثل ترکیه به جای زعفران استفاده می شود. طعم و بویی شبیه به زعفران ولی البته بسیار کمتر دارد. می توانید حتی آن را با زعفران مخلوط کنید تا زعفران بیشتری داشته باشید.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟