چرا کاهش وزن بسیار دشوار است؟

چرا کاهش وزن بسیار سخت است؟ این سوالی است که بسیاری از افراد ، احتمالاً از خود کرده اند ، به ویژه در چند ماه اول سال که هزاران نفر برنامه های سال نو مربوط به سلامتی را دنبال می کنند.

به گزارش رکنا ، گذشته از موارد واضح - غذا خوشمزه است ، ورزش سخت است و زمان آن نیز کوتاه است - عوامل دیگری نیز وجود دارد که بر کاهش وزن تأثیر می گذارد و بسیاری از افراد حتی نمی دانند که قربانی آن می شوند. این شش اشتباه قطعاً می تواند مانع پیشرفت لاغری شما شود ، اما اگر در سال 2021 از آنها آگاه شوید ، از مشکلات معمول کاهش وزن جلوگیری می کنید.

شما نگرشی کوتاه مدت دارید

هر آنچه در این فهرست هست تا حدودی یک حقیقت سخت است ، اما پذیرفتن (و تغییر) آن اغلب دشوار است. اگر با یک نگرش کوتاه مدت به کاهش وزن روی می آورید ، ممکن است به جایی نرسید. بدون رویکرد طولانی مدت به کاهش وزن ، ممکن است در عرض دو هفته 10 پوند یا بیشتر از وزن خود را کم کنید و پس از کشف اینکه رژیم به درد شما نمی خورد ، دوباره دچار برگشت شوید.

این موارد خیلی عادی است که افراد رژیم های سخت غذایی مانند کتو یا پالئو یا رژیم های مد را شروع می کنند که نوید کاهش سریع وزن را می دهند. در حقیقت برای اکثر مردم ، یک رژیم غذایی متعادل که شامل همه گروه های غذایی و حتی برخی از درمان ها باشد ، در طولانی مدت بهترین عملکرد را دارد.

پیرو روش های رایج لاغری نباشید

بخشی از کاهش وزن موفقیت آمیز و پایدار - یعنی کاهش وزن و جلوگیری از آن برای همیشه - درک این حقیقت است که رژیم های مد ، ورزش بیش از حد و "سم زدایی" معمولاً موثر نیستند. آنها فقط تا زمانی که قدرت اراده شما دوام داشته باشد ، دوام می آورند که این مدت دو هفته تا دو ماه بیشتر نیست.

هیچ درمان سریع و معجزه آسا یا قرص جادویی وجود ندارد؛ از دست دادن وزن نیازمند تعهد به برنامه ای است که از عادات سالم طولانی مدت پشتیبانی می کند. توصیه کلی برای کاهش وزن میزان نیم تا یک کیلوگرم در هفته است ، اگرچه ممکن است کاهش وزن اولیه برای افرادی که دارای اضافه وزن زیادی هستند از آن فراتر رود و سپس به نیم تا یک کیلو پیشنهادی در هفته کاهش یابد. مطالعات نشان داده است که این یک روش موثر برای کاهش وزن بدون از دست دادن بیش از حد آب یا بافت بدن و برای جلوگیری از بازگشت است.

شما ذهنیت همه یا هیچ دارید

غلبه بر ذهنیت همه یا هیچ چیز باعث کاهش وزن در طولانی مدت می شود. بسیاری از افرادی که با نگرشی کوتاه مدت دست و پنجه نرم می کنند با طرز فکر همه یا هیچ چیز نیز رو به رو هستند. من خودم سفر سلامتی و تناسب اندام خود را با این نگرش آغاز کردم. من همه (به معنای واقعی کلمه!) غذاهای فرآوری شده را کنار گذاشتم: بدون نان ، بدون ماکارونی ، بدون شیر ، بدون پنیر و قطعاً بدون تنقلات بسته بندی شده جداگانه. سپس ، چون رژیمم را "خراب" کردم ، تا آنجا که توان داشتم می خوردم . این یک چرخه مخرب است که آدم در آن گیر میکند. یک ذهنیت همه یا هیچ چیز می تواند شما را در یک چرخه لاغری - چاقی - لاغری نگه دارد ، احساس شرم و گناه در مورد غذا به کنار.

این مفهوم همه یا هیچ چیز در مورد تناسب اندام نیز صدق می کند: اگر تمرینات را چپ و راست انجام داده اید اما احساس تناسب اندام یا قدرت بیشتری ندارید ، ممکن است زیادی کار کرده باشید و کاستن از آن می تواند به بهبود تناسب اندام شما کمک کند.

شما فاقد سیستم پشتیبانی هستید

یک انجمن حمایتی یا آنلاین ، می تواند انگیزه شما را برای کاهش وزن و تناسب اندام حفظ کند. دوستان حامی ، اعضای خانواده و افراد قابل اعتماد دیگر برای موفقیت در کاهش وزن بسیار مهم هستند. اگر از من بخواهند که رایج ترین دلیل عدم پایبندی به رژیم غذایی سالم را از مشتریان آموزش شخصی گذشته خود ذکر کنم ، می گویم احساس ننگ .

درست است. هرچند احمقانه به نظر می رسد ، مردم واقعاً بخاطر تغذیه سالم مسخره می شوند ، مخصوصاً در مناطقی که غذا بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ است. در جمع های خانوادگی و گردش های اجتماعی ، نظراتی از این قبیل دریافت می کنیم: "این همان چیزی است که می خوری؟" یا "واقعاً نمی‌خواهی دسر بخوری؟" یا پر از کنایه، "دفعه بعد ما یک سالاد پیتزا میخوریم." بنابراین ممکن است بخاطر قواعد زندگی اجتماعی خود در دام خوردن و نوشیدن بیفتید. به همین دلیل یک سیستم پشتیبانی محکم برای کاهش وزن در درازمدت کلیدی است. بدون آن ، سفر شما در راه کاهش وزن می تواند احساس تنهایی و ترس به شما بدهد.

اگر در حال حاضر احساس می کنید فاقد سیستم پشتیبانی هستید ، سعی کنید در این باره با دوستان ، خانواده و شریک زندگی خود گفتگوهای آزاد داشته باشید. می توانید به صراحت بگویید که اگر آنها نخواهند لازم نیست عادت های غذایی خود را تغییر دهند ، اما سلامتی شما برای شما معنی زیادی دارد و اگر سخت کوشی شما را مسخره یا کمرنگ نکنند از آن ها قدردانی می کنید.

انجمن های پشتیبانی بدون تأکید بر وزن بر تندرستی شما تمرکز میکنند ، این مفید است زیرا وقتی روی نتایج سلامتی تمرکز کنید ، به راحتی به وزن دلخواه خود خواهید رسید.

شما فکر می‌کنید ورزش همه چیز را درست می‌کند

ورزش

ورزش برای یک سبک زندگی سالم مهم است ، اما کاهش وزن فقط با کمک ورزش دشوار است. احتمالا این جمله را شنیده اید: "شکم در آشپزخانه ساخته می شود نه در سالن بدن سازی." حتی اگر کوچک کردن شکم جزو اهداف شما نباشد ، این ضرب المثل همچنان مهم است. ورزش قطعاً باید بخشی از رویکرد کلی شما در زمینه کاهش وزن باشد زیرا ثابت شده است که به کاهش وزن کمک می کند (بدون ذکر لیست طولانی دیگر سودمندی هایش) ، اما کاهش وزن فقط از طریق ورزش دشوار است. بسیاری از افراد میزان کالری را که می توانند از طریق تمرینات خود بسوزانند بیش از حد ارزیابی می کنند - این احتمالاً بسیار کمتر از آن چیزی است که فکر می کنید.

به عنوان مثال ، یک مرد ۷۵ کیلوگرمی در طی یک تمرین وزنه برداری شدید و یک ساعته ، کمتر از 450 کالری می سوزاند. تعداد دقیق کالری هایی که در طول ورزش می سوزانید به عوامل زیادی از جمله وزن فعلی ، شدت فعالیت ، طول تمرین ، سن و ترکیب بدنی شما بستگی دارد. به علاوه ، تمرکز روی فقط ورزش می تواند منجر به یک چرخه مخرب ورزش اضافی برای سوزاندن کالری شود که احساس می کنید نباید مصرف می کردید. در هر صورت ، استفاده از این روش می تواند منجر به یک رابطه تنش زا با غذا و ورزش و همچنین کاهش وزن شود.

استثناهایی در همه قوانین وجود دارد. بعضی از افراد ، مانند کسانی که سالها روی توده عضلانی خود کار کرده اند ، می توانند مقدار زیادی کالری متراکم بخورند و وزن اضافه نکنند - اما حتی اگر بتوانید هرچه می خواهید بخورید و وزن خود را کاهش دهید یا حفظ کنید ، به این معنی نیست که برای شما سالم است.

یک رژیم غذایی غنی از میوه ، سبزی ، چربی های سالم ، پروتئین ها و برخی از غلات کامل از نظر کاهش وزن و سلامتی پایدار بهترین عملکرد را برای شما خواهد داشت. همراه با یک تمرین منظم ورزشی ، به محض رسیدن به وزن خود ، کاهش وزن مداوم و حفظ وزن را تجربه خواهید کرد.

کمبود خواب ، استرس و حجم کار شما بر ضد شماست

کمبود خواب

استرس مزمن و کمبود خواب می تواند مانع پیشرفت لاغری شود. اگر استرس مزمن داشته باشید ، کم بخوابید یا زیاد کار کنید، کاهش وزن بسیار سخت خواهد بود. این سناریو ممکن است برای شما آشنا به نظر برسد:

شما با انگیزه و آماده برای شروع روز بیدار می شوید و برنامه هایی برای اجرا در وقت استراحت بعد از کار دارید و غذای آماده شما در یخچال منتظر شماست.

با گذشت چند ساعت از روز ، کمبود خواب اثر خود را نشان می‌دهد. شما به قهوه بعد از ظهر می رسید.

با تمام شدن کار ، شما خیلی خسته شده اید و نمی توانید به فعالیت دیگری فکر کنید. حالا شاید کمی استرس یا بدخلقی دارید، بنابراین شام سالم را جمع می کنید و در عوض سوار ماشین می شوید و دوری می زنید.

این اگر گاهی اتفاق بیفتد اشکال ندارد (هر کس هر چند وقت یک بار حق دارد یک شب تنبل باشد) ، اما اگر این اتفاق مدام رخ دهد کاهش وزن غیرممکن به نظر می رسد.

حقیقت این است که تغذیه و ورزش تنها دو جزئ از یک زندگی سالم هستند که می توانند منجر به کاهش وزن شوند. تمرکز بیش از حد بر تغذیه و ورزش باعث می شود که شما از سایر عواملی که به همان اندازه مهم هستند چشم پوشی کنید: خواب و کنترل استرس.

شما به جای داشتن رژیم غذایی سالم از مکمل ها استفاده می کنید

استفاده از مکمل

مکمل های غذایی فایده ای ندارند مگر اینکه شما کاری کنید.

دوست ندارم حامل خبرهای بد باشم ، اما مکمل های چربی سوز در قفسه دارو کاری برای شما نخواهد کرد. برخی مکمل های خاص ممکن است به شما کمک کنند تا به اهداف کاهش وزن خود برسید ، اما خودتان هم باید تلاش کنید.

به عنوان مثال ، استفاده از یک شیک پروتئین روزانه در هنگام صبح می تواند به شما احساس سیری بیشتری در طول روز بدهد ، که ممکن است باعث شود ولع خوردن شما کم شود. افزایش مصرف پروتئین همچنین می تواند به شما در عضله سازی کمک کند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آماندا کاپریتو

مترجم : داوود شیخ ویسی

آیا این خبر مفید بود؟