خط ویژه کدخبر: 228064 ارسال پرینت 1939

رکنا: دخترم بعد از طلاق چادرش را کنار گذاشته آرایش می کند ، لباسهای امروزی می پوشد، موهایش را بیرون می آورد و این مسأله مرا بشدت رنج می دهد از بس به او تذکر دادم خسته شدم .

خانم میانسالی که برای طرح مشکل خود و دریافت راهنمایی به مرکز مشاوره آرامش فرماندهی انتظامی استان اصفهان آمده بود گفت: 34 سال قبل ازدواج کردم اما ، دخترم را 4 ماهه باردار بودم که همسرم را در تصادف Crash رانندگی از دست دادم پنج ماه بعد از تولد فرزندم، خانواده همسرم گفتند باید بچه را به ما بدهی یا اینکه با بردار شوهرت ازدواج کنی. من که علاقه زیادی به دخترم داشتم و با همسرم عهد کرده بودم که بچه را رها نکنم بدون خواست خودم تن به ازدواج با برادر شوهرم دادم.

ازدواج من با احمد ، تازه اول مشکلاتم بود او تریاکی بود و بسیار شکاک و بد بین، اغلب اوقات هم سر اینکه چرا به منزل پدرم می روم مرا کتک می زد و دخترم شاهد این رفتارها بود. 9سال بعد با داشتن یک پسر و یک دختر از او جدا شدم و هر سه تا بچه را به تنهایی و با انبوه مشکلات بزرگ کردم.

دختر اولم بچه خوبی بود تا پایان دوره دانشگاه هم محجبه وسر براه و همانطور که می خواستم او را تربیت کردم تا اینکه ازدواج کرد و بعد از مدتی به دلیل مشکلات زیاد و تعارضاتی که با همسرش داشت از او جدا شد ، دخترم بعد از طلاق اما آدمی دیگری شده بود ازآن روز به بعد چادرش را کنار گذاشته آرایش می کند ، لباسهای امروزی می پوشد و موهای سرش را بیرون می آورد واین مسأله مرا به شدت رنج می دهد و اغلب که با هم بیرون می رویم از بس به او می گویم موهایت را بپوشان ، لباس بلند بپوش ، کم آرایش کن ، خسته شدم دلم نمی خواهد دخترم اینطوری بیرون برود.

دائم با هم دعوا داریم و کمتر با من بیرون می آید، بد جوری نگران دخترم هستم و نمی دانم آیا درست است که دائم به او تذکر بدهم یا باید او را به حال خودش بگذارم تا دوباره به آن حجاب و پوشش قبلی برگردد.

چگونه حجاب و عفاف را در خانواده ترویج دهیم ؟

کارشناس ارشد مرکز مشاوره آرامش فرماندهی انتظامی استان در این باره اظهار داشت: پس از صحبت های این خانم به وی توصیه شد رفتار همدلانه با دختر خود داشته بطوری که کمتر با او به بحث و مجادله در خصوص نحوه پوشش بپردازد و سعی نمایند با برقراری احترام متقابل و ایجاد فضای معنوی وصمیمی در مورد معیارها و ارزشها به دور از هر گونه تحلیل بپردازد.

این کارشناس ارشد فرماندهی انتظامی استان گفت: اگر چه خود آرایی غریزه زن و مرد است ولی این غریزه در زن بیشتر است و دوست دارد که زیبایی او مورد توجه قرار بگیرد آثار این غریزه را میتوان در آراستن لباس ، آرایش مو ، انتخاب لباس های نامناسب و... مشاهده نمود.

وی افزود: از نظر اسلام زینت وتجمل زن فقط برای شوهرش باشد. او در مقابل شوهرش می تواند زیباترین لباسهای وغلیظ ترین آرایش را به کار برد و هر با از نوعی زینت وخود نمایی استفاده نماید. اما اینکه امروزه یک جابجایی نامتعادل در این رفتارهای صورت گرفته وخانم ها بدنبال ارضاء این نیاز در جامعه هستند باید نگاه فرهنگی داشت و برای اصلاح و سالم سازی آن تلاش و افری بکار برد.

این کارشناس ارشد مشاوره اظهار داشت: آشفتگی و تعارض خانوادگی و رفتار خصمانه والدین با نوجوانان موجب رشد خشم و رشد خشم موجب بزهکاری و رفتار بزهکارانه نوجوانان می گردد. معمولاً میزان رفتار بزهکارانه درخانواده های آشفته بیشتر ازخانواده های سالم است.

کارشناس ارشد مشاوره تصریح کرد: خانواده هایی که در آن نوجوانان با والدین خود روابط محکم تری دارند رفتار بزهکارانه کمتری دارند. کودکانی که توسط والدین خود نظارت نمی شوند به احتمال بیشتری به رفتار بزهکارانه روی می آورند. نظارت و کنترل اندک والدین بر فرزندان خود موجب وابسته شدن آنها برهمتایان منحرف می شوند.

وی بیان داشت: نوجوانانی که درخانواده های تک والدی زندگی می کنند و نوجوانانی که درخانواده های کامل زندگی می کنند، در معرض خطر رفتار بزهکارانه بیشتری هستند وکودک روابط گرم وصمیمی بین والدین و فرزندان موجب جریان یافتن بهتر اطلاعات بین آنها خواهد شد و از این طریق نظارت والدین افزایش می یابد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

اخبار زیر را از دست ندهید:

صحنه زیبا از یک تصادف شدید +عکس

خواهر آرایشگر برادرانش را به وسوسه انداخت+عکس

اسیر هوس شدم و خودم را در مقابل یک زن معلوم الحال باختم

ارتباط معنادار زن شوهر دار با یک دختر جوان آبروی مرد را برد

فیلم برخورد شجاعانه خدمتکار زن در مقابل سارقان مسلح + عکس

مرگ مشکوک پیرمرد 70 ساله با ضربات چاقوی همسر+عکس

اقدام وحشتناک یک زن در برابر خوشگذرانی های شوهرش در پارتی های شبانه

با دوست صمیمی شوهرم هم خوابی کردم ، چون او با دوستم ارتباط داشت

پیمانکار شهرداری به اعدام محکوم شد + عکس

مرجان دلبسته شوهرم شده بود ونگاه ناپاک شوهرم دنبالش / ناگفته های عروس بی نوا

فیلم لحظه دستگیری و کتک خوردن 2 دزد در محاصره اهالی آبادان / گفتگو با متهمان و مردم + عکس

فیلم حضور روح در یک رستوران/ مدیران این رستوران از اتفاقات رخ داده وحشت زده شده اند

شهادت شش مرد برای یک قتل در پارک + عکس

اعتراض به حکم سنگین قاتل ستایش + عکس

راز پیام های وقیحانه دختر 22 ساله به مرد همسایه

رفتارهای زشت یک نوعروس که خیلی زود طلاق گرفت

زنده شدن نوزاد مرده در سردخانه+عکس

شکایت پسر 11 ساله تهرانی از مربی باشگاه / مرا در خانه اش آزار و اذیت کرد + عکس

عشق به شهلا مرا به نابودی کشاند + عکس

اعتراف دزد ناموس به کشتن زن و شوهر + عکس متهم در بازسازی قتل

مجازات حبس در انتظار ناپدری «ستایش» +عکس

اقدام زشت با زن و دختر یک زندانی توسط تبهکاران در کرمان + عکس

عجیب‌ترین عملیات نجات از سطل زباله +تصاویر

اعتراف به دو هفته شکنجه طاها کوچولو توسط پدر و نامادری +عکس صحنه بازسازی در دادگاه

 

 

محافظت بادیگارد های ایرانی از الناز شاکردوست و محمدرضا گلزار + تصاویر

خانواده پرجمعیت هنرمند زن مشهور ایرانی +عکس تمامی خواهران

متن عجیب و بامزه آقای بازیگر هنگام منتشر کردن عکسی در کنار همسرش! +عکس

ماجرای دستگیری بازیگر زن مشهور از زبان خودش +عکس

تیپ خاص الناز شاکردوست در اکران «نیمه شب اتفاق افتاد» +عکس

برادران پاکدل با پرویز پرستویی همبازی شدند +عکس

 

 اخبار مرتبط

ارسال نظر