رکنا: پسر جوانی که به خاطر یک انگشتر طلا در پارک دست به جنایت زده بود پس از 4 سال زندان و در حالی که قاتل شناخته شده بود 6 شاهد به دادگاه معرفی کرد و ادعای جدیدی را پیش روی قضات دادگاه کیفری گذاشت.

به گزارش رکنا، شامگاه بیست و هشتم تیر 91 به کلانتری 157 کیانشهر خبر رسید جدال چند پسر در بوستان نارون به خون کشیده شده و مهدی 22ساله جان سپرده است. ماموران به پارک رفتند و با جنازه خونین قربانی روبه رو شدند.

بررسی ها نشان می داد پسر 26 ساله ای به نام بهزاد و عمویش فاضل 22 ساله با مهدی» و برادر وی درگیر شده بودند که در درگیری بهزاد با قمه به گردن و دست مهدی‌ زده و به همراه عمویش گریخت.

برادر مهدی به نام محمد که شاهد جنایت بود به پلیس گفت: چند روز پیش در پارک نارون قدم می زدم که یک انگشتر پیدا کردم وآن را به فاضل نشان دادم. فاضل وقتی فهمید انگشتر از جنس طلاست دیگر آن را پس نداد . بیست و هشتم تیر ماه بر سر همین موضوع با هم درگیر شدیم. بهزاد که داخل پارک بود با شنیدن سر و صدای ما ، جلو آمد و از عمویش طرفداری کرد. همان موقع مهدی هم سر رسید و به کمک من آمد. بهزاد با قمه ای که در دست داشت به برادرم حمله کرد و او را زد.

پلیس با اطلاعاتی که به دست آورد به ردیابی دو متهم فراری پرداخت. اما 13 شبانه روز از جنایت گذشته بود که بهزاد با پای خودش به پلیس آگاهی رفت و ادعای بی گناهی کرد وی گفت: آن شب با شنیدن هیاهو در پارک به محل درگیری رفتم و با بدن نیمه جان مهدی رو به رو شدم. برادر مهدی هم بالای سرش ایستاده بود و گریه می کرد.من هیچ نقشی در قتل نداشتم. از طریق خانواده ام فهمیدم متهم به قتل مهدی هستم و به همین خاطر به اینجا آمدم تا حقیقت مشخص شود.

چهار روز پس از مطرح شدن این ادعا فاضل هم به اداره آگاهی پایتخت رفت و از جزییات درگیری گفت. به این ترتیب بهزاد به ناچار لب به بیان حقیقت گشود.

وی گفت: از پیدا شدن انگشتر طلا خبر داشتم و به محض این که فهمیدم مهدی‌ و برادرش با عموی کوچکم درگیر شده اند به خانه پدرم رفتم. من قمه ای را که در پارکینگ مخفی کرده بودم به دست گرفتم و چند دقیقه بعد به پارک نارون برگشتم. مهدی که چوب در دست داشت به من حمله کرد و برای دفاع از خودم با قمه به گردنش زدم اما نمی خواستم او را بکشم. من و فاضل وقتی فهمیدیم مهدی جان سپرده ، وحشتزده سوار یک موتور شدیم و از تهران فرا رکردیم. چند روز در شهرهای شمال غرب کشور سرگردان بودم اما به خاطر عذاب وجدان به تهران برگشتیم و تسلیم شدیم.

این متهم در شعبه 71دادگاه کیفری استان تهران در حالی پای میز محاکمه ایستاد که اولیای دم برای او حکم قصاص خواستند.

بهزاد گفت: من بی گناهم و با قمه به گردن مقتول نزدم اما قبول دارم در دعوا شرکت کردم و فقط یک ضربه به دست مهدی زدم.

فاضل و سایر شرکت کنندگان در درگیری منجر به جنایت نیز که همگی با قرار قانونی آزاد بودند یک به یک در جایگاه ویژه ایستادند خود را بی گناه خواندند.

در پایان آن جلسه هیات قضایی بهزاد را به قصاص محکوم کرد. حکم صادره در دیوان عالی کشور تحت بررسی بود که بهزاد درخواست اعاده دادرسی را مطرح کرد و خواستار رسیدگی دوباره به پرونده اش شد.

با گذشت 4سال از جنایت درخواست اعاده دادرسی متهم در دیوان عالی کشور پذیرفته و پرونده به شعبه همعرض فرستاده شد. بهزاد روز سه شنبه 4 آبانماه امسال در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. در این جلسه بهزاد گفت: وقتی دعوا بالا گرفت و مهدی و برادرش با چوب مرا زدند ، من برای دفاع از خودم یک چاقوی کوچک بیرون آوردم و به دست مقتول زدم. من قاتل نیستم و حالا شش شاهد را به دادگاه آورده ام تا برای اثبات بی گناهی من شهادت دهند.

سپس یکی از شاهدان در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: من راننده کامیون هستم. ماشینم را کنار خیابان پارک کرده بودم که صدای داد و فریاد را از داخل پارک شنیدم. وقتی به پارک رفتم دیدم بهزاد دستش بریده بود و مقتول غرق خون روی زمین قرار داشت. همان موقع یک نفر را دیدم که قمه در دست و سراسیمه از پارک بیرون رفت. من شک ندارم مرد غریبه قاتل بوده است. سپس پنج شاهد دیگر در جایگاه ویژه ایستاد و بهزاد را بی گناه معرفی کردند.

بنا به این گزارش، در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

 

اخبار زیر را از دست ندهید:

صحنه زیبا از یک تصادف شدید +عکس

خواهر آرایشگر برادرانش را به وسوسه انداخت+عکس

اسیر هوس شدم و خودم را در مقابل یک زن معلوم الحال باختم

ارتباط معنادار زن شوهر دار با یک دختر جوان آبروی مرد را برد

فیلم برخورد شجاعانه خدمتکار زن در مقابل سارقان مسلح + عکس

مرگ مشکوک پیرمرد 70 ساله با ضربات چاقوی همسر+عکس

اقدام وحشتناک یک زن در برابر خوشگذرانی های شوهرش در پارتی های شبانه

با دوست صمیمی شوهرم هم خوابی کردم ، چون او با دوستم ارتباط داشت

پیمانکار شهرداری به اعدام محکوم شد + عکس

مرجان دلبسته شوهرم شده بود ونگاه ناپاک شوهرم دنبالش / ناگفته های عروس بی نوا

فیلم لحظه دستگیری و کتک خوردن 2 دزد در محاصره اهالی آبادان / گفتگو با متهمان و مردم + عکس

فیلم حضور روح در یک رستوران/ مدیران این رستوران از اتفاقات رخ داده وحشت زده شده اند

شهادت شش مرد برای یک قتل در پارک + عکس

اعتراض به حکم سنگین قاتل ستایش + عکس

راز پیام های وقیحانه دختر 22 ساله به مرد همسایه

رفتارهای زشت یک نوعروس که خیلی زود طلاق گرفت

زنده شدن نوزاد مرده در سردخانه+عکس

شکایت پسر 11 ساله تهرانی از مربی باشگاه / مرا در خانه اش آزار و اذیت کرد + عکس

عشق به شهلا مرا به نابودی کشاند + عکس

اعتراف دزد ناموس به کشتن زن و شوهر + عکس متهم در بازسازی قتل

مجازات حبس در انتظار ناپدری «ستایش» +عکس

اقدام زشت با زن و دختر یک زندانی توسط تبهکاران در کرمان + عکس

عجیب‌ترین عملیات نجات از سطل زباله +تصاویر

اعتراف به دو هفته شکنجه طاها کوچولو توسط پدر و نامادری +عکس صحنه بازسازی در دادگاه

 

 

محافظت بادیگارد های ایرانی از الناز شاکردوست و محمدرضا گلزار + تصاویر

خانواده پرجمعیت هنرمند زن مشهور ایرانی +عکس تمامی خواهران

متن عجیب و بامزه آقای بازیگر هنگام منتشر کردن عکسی در کنار همسرش! +عکس

ماجرای دستگیری بازیگر زن مشهور از زبان خودش +عکس

تیپ خاص الناز شاکردوست در اکران «نیمه شب اتفاق افتاد» +عکس

برادران پاکدل با پرویز پرستویی همبازی شدند +عکس

 اخبار مرتبط

ارسال نظر