پرونده کدخبر: 228041 ارسال پرینت 1156

رکنا: پیمانکار شهرداری که در یک درگیری با مرد ضایعات جمع کن با ضربه مشتی مرتکب به قتل شده بود به اعدام محکوم شد.

به گزارش رکنا، رسیدگی به این ماجرا از صبح شانزدهم مرداد 93 به دنبال درگیری میان محمد 31 ساله که پیمانکار شهرداری بود با علی 41 ساله و پسر نوجوانش ابوالفضل که در خیابان ایزدپناه مشغول جمع کردن ضایعات بودند آغاز شد.

پیمانکار شهرداری و سه نفر از همکارانش سوار بر خودرو مزدای برخورد با سد معبر، در خیابان های منطقه چهار شهرداری پرسه می زدند که علی چراغی و پسرش روبه رو شدند و به آنها اعتراض کردند و این شروع درگیری بود.

محمد با مشت به سر علی کوبید و بی اعتنا به فریادهای پسر نوجوان گریخت. علی پس از 9 روز در بیمارستان جان سپرد و مرگ مرد ضایعات فروش واکنش‌های زیادی را در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت.

محمد در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و گفت : هنوز باورم نمی شود که علی با ضربه مشت من کشته شده باشد. چون قبلا بوکسور بودم و مشت های سنگین دارم ضربه ای که به سر او زدم موجب مرگش شد ولی من قصد کشتن او را نداشتم .

در پایان آن جلسه هیات قضایی وارد شور شد و با توجه به مدرک های موجود در پرونده محمد را از اتهام قتل عمد تبرئه و به اتهام قتل شبه عمد به پرداخت دیه محکوم کرد. سه متهم دیگر این پرونده نیز به جرم شرکت در درگیری منجر به قتل به شش ماه زندان محکوم شدند.

با اعتراض اولیای دم به حکم صادره پرونده درشعبه 29 دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و تایید نشد. به این ترتیب رسیدگی به این پرونده از سر گرفته شد.

به این ترتیب این بار محمد در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

آن جلسه پسر نوجوان قربانی که شاهد ماجرا بود گفت: من و پدرم سوار بر وانت مشغول جمع کردن ضایعات بودیم که ماشین مبارزه با سد معبر سر رسید. آنها به پدرم اعتراض کردند و از او مجوز خواستند اما پدرم گفت: مجوزی برای جمع کردن ضایعات ندارد. به همین خاطر آنها با پدرم درگیر شدند و در آن دعوا پدرم پیراهن متهم را پاره کرد. آنها می خواستند ماشین پدرم را به پارکینگ ببرند و توقیف کنند که دعوا بالا گرفت. پدرم گفت :«قتل که نکرده ام فقط مجبوز ندارم. من همراه شما نمی آیم و اجازه نمی دهم ماشینم را توقیف کنید». اما مردان جوان با مشت و لگد به جان پدرم افتادند. پدرم با گوشی موبایلش با پلیس تماس گرفت و در حال صحبت کردن بود که محمد داخل ماشین مبارزه با سد معبر برگشت و پنجه بوکس برداشت. او از پشت سر و ناغافل ضربه ای به سر پدرم زد اما در دادگاه به دروغ گفت که با مشت به سر پدرم زده است.

من با چشمانم دیدم که محمد با پنجه بوکس به سر پدرم زد اما حالا به دروغ می گوید فقط سیلی به پدرم زده است.

وی درباره وضعیت زندگی شان گفت: خواهرم بزرگم دانشجوی رشته حسابداری است و من حالا در فروشگاه پوشاکی که عمویم دارد کار می کنم تا مخارج زندگی مادرم و دو برادر و یک خواهر کوچکم را تامین کنم.

من و برادر 10ساله ام بعد از مرگ پدرم سر کوچه مان میوه فروشی می‌کردیم تا خرج زندگی مان را تامین کنیم اما حالا صبح ها به مدرسه می روم و در کلاس نهم درس می خوانم و عصرها در مغازه عمویم کار می کنم.

وی درباره اینکه چرا همراه پدرش ضایعات جمع می کرده نیز گفت: پدرم قبلا خیاط بود اما چون کار و کاسبی اش کساد شد یک وانت خرید تا با آن ضایعات جمع کند و بفروشد. چون تابستان بود من هم همراه پدرم کار می کردم تا اینکه درگیری پیش آمد. من و خواهر و برادرهایم به هیچ قیمتی از خون پدرم گذشت نمی کنیم چون پدرم به ناحق کشته شده است. چون در خانه اجاره ای زندگی می کنیم شهرداری اعلام کرده حاضر است 400 میلیون تومان به ما بپردازد تا یک خانه بخریم، اما ما حاضر به مصالحه نیستیم.

علی نیز بار دیگر منکر اتهام قتل عمدی شد و گفت: من و همکارانم مسئول جمع آوری ضایعات در منطقه چهار شهرداری بودیم. به همین خاطر وقتی با علی روبه رو شدیم که ضایعات را جمع آوری کرده و بار وانتش می کرد به او اعتراض کردیم.اما او فحاشی کرد. به او گفتیم باید همراه ما به مقر شهرداری بیاید و اما قبول نکرد. او پیراهن مرا پاره کرد. من می خواستم سیلی به صورتش بزنم که سرش را کنار کشید و ضربه به گردنش خورد. من هیچ ضربه ای به سر او نزدم. او خودش روی زمین افتاد و احتمالا سرش با زمین برخورد کرده و ضربه مغزی شده است.

سپس هیات قضایی محمد را به قصاص محکوم کرد.

بنا به این گزراش، این حکم روز سه شنبه 4 آبانماه امسال در شعبه 29 دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

 

اخبار زیر را از دست ندهید:

صحنه زیبا از یک تصادف شدید +عکس

خواهر آرایشگر برادرانش را به وسوسه انداخت+عکس

اسیر هوس شدم و خودم را در مقابل یک زن معلوم الحال باختم

ارتباط معنادار زن شوهر دار با یک دختر جوان آبروی مرد را برد

فیلم برخورد شجاعانه خدمتکار زن در مقابل سارقان مسلح + عکس

مرگ مشکوک پیرمرد 70 ساله با ضربات چاقوی همسر+عکس

اقدام وحشتناک یک زن در برابر خوشگذرانی های شوهرش در پارتی های شبانه

با دوست صمیمی شوهرم هم خوابی کردم ، چون او با دوستم ارتباط داشت

پیمانکار شهرداری به اعدام محکوم شد + عکس

مرجان دلبسته شوهرم شده بود ونگاه ناپاک شوهرم دنبالش / ناگفته های عروس بی نوا

فیلم لحظه دستگیری و کتک خوردن 2 دزد در محاصره اهالی آبادان / گفتگو با متهمان و مردم + عکس

فیلم حضور روح در یک رستوران/ مدیران این رستوران از اتفاقات رخ داده وحشت زده شده اند

شهادت شش مرد برای یک قتل در پارک + عکس

اعتراض به حکم سنگین قاتل ستایش + عکس

راز پیام های وقیحانه دختر 22 ساله به مرد همسایه

رفتارهای زشت یک نوعروس که خیلی زود طلاق گرفت

زنده شدن نوزاد مرده در سردخانه+عکس

شکایت پسر 11 ساله تهرانی از مربی باشگاه / مرا در خانه اش آزار و اذیت کرد + عکس

عشق به شهلا مرا به نابودی کشاند + عکس

اعتراف دزد ناموس به کشتن زن و شوهر + عکس متهم در بازسازی قتل

مجازات حبس در انتظار ناپدری «ستایش» +عکس

اقدام زشت با زن و دختر یک زندانی توسط تبهکاران در کرمان + عکس

عجیب‌ترین عملیات نجات از سطل زباله +تصاویر

اعتراف به دو هفته شکنجه طاها کوچولو توسط پدر و نامادری +عکس صحنه بازسازی در دادگاه

 

 

محافظت بادیگارد های ایرانی از الناز شاکردوست و محمدرضا گلزار + تصاویر

خانواده پرجمعیت هنرمند زن مشهور ایرانی +عکس تمامی خواهران

متن عجیب و بامزه آقای بازیگر هنگام منتشر کردن عکسی در کنار همسرش! +عکس

ماجرای دستگیری بازیگر زن مشهور از زبان خودش +عکس

تیپ خاص الناز شاکردوست در اکران «نیمه شب اتفاق افتاد» +عکس

برادران پاکدل با پرویز پرستویی همبازی شدند +عکس

 اخبار مرتبط

ارسال نظر

 • امید 4 4

  به نظر من با اعدام این آدم کثیف پدر گرامیتان زنده نمیشوند و بهتر است اون 400 میلیون رو قبول کنید بالاخره به یه زخمی بزنید بهتر است

 • محمد 3 5

  دوبار اعدامش کنید

 • عباس 6 0

  مامورین شهرداری خیلی بی ادب هستند. حقشون هستش باید اعدامش کنن تا درس عبرت بشه برای بقیه مامورین شهرداری

 • امیررشتی 4 0

  قابل توجه بعضی ازکارمندان شهرداری که خودشان رابالاترازشهردارمیدانند----حالاچی میشدبه اون بنده خداگیرنمیداد

 • هوشنگ 2 0

  فقط اعدام باید بشود بنده خدا فقط زباله جمع میکرده چه مجوزی باید میداد حالا اون بچه یا مادر و خواهرش چی دارن به مردم بگن؟بابامون رو بخاطر زباله کشتن علاوه بر اعدام این یارو شهرداری هم بخاطر استخدام سابقه دارها باید اون 400 میلیون رو پرداخت کنند.یاد حمله سابقه دارهای شهرداری به کارواش سعادت اباد افتادم این همه تو گروههای مجازی از این عوضیها فیلمهای مختلف پخش میشه یه جا با قمه یه جا با چوب و چماق

 • محمد 2 0

  باید اعدام بشن اشغالهای عوضی که مرد بیگناه رو کشته حیوون عوضی صد رحمت به حیوان .مامور های شهرداری اکثرشون بی ادبن واصلا نمیدانن چه کار دارن میکنن باید گیر ادمهای گردن کلفت بیفتن تا بدونن زور وزور گویی تمام شده عصر تربیت وادبه عصر یاری رساندن به همدیگره .

 • ناشناس 0 0

  اعدام کردن اون پیمانکار هرچند دردی را واسه خانواده مقتول دوا نمی کنه ولی گذشت کنند و پول را بگیرند تا حداقل از نظر مادی در مضیقه نباشند هر چند که تموم دنیا به اندازه یک نگاه خسته بابای آدم نمیشه.ولی جامعه هم نباید به این مامورین سد معبر قدرت کاذب بده که این جوری سر مردم بیارن و هر توهینی را به مردم عادی دوا دارند.