ماهی صدفی با سس گوجه‌فرنگی و قارچ / آشپزی کرونایی در قرنطینه

مواد لازم برای 2 نفر

250گرم فیله ماهی

1عدد پیاز کوچک

1عدد لیموترش

1عدد فلفل دلمه‌ای متوسط

2 عدد گوجه‌فرنگی بزرگ

200گرم قارچ

2ق س روغن زیتون

نمک و فلفل به مقدار لازم

3ق س سرکه

2ق س آبلیمو

1 اولین مرحله بعد از شستن ماهی‌ها مزه‌دار کردن آنهاست؛ به این صورت که ماهی‌ها را به نمک، فلفل و سرکه آغشته کنید و بگذارید به مدت 10دقیقه با این مواد در ظرفی دربسته در یخچال بمانند تا مزه‌دار شوند.

2 پیاز را پوست کنده به شکل حلقه حلقه برش بزنید. لیموترش و فلفل دلمه‌ای را هم حلقه حلقه کرده و همه سبزیجات را در کف ماهیتابه بچینید. قارچ‌ها را هم ورقه ورقه کرده و به مقداری آبلیمو آغشته کنید و کنار بگذارید.

حالا گوجه‌فرنگی‌ها را رنده کرده یا در دستگاه غذاساز ریخته و پوره کنید. پوره گوجه‌فرنگی را هم با نمک و فلفل کمی مزه‌دار کرده و روی مواد دیگر در تابه بریزید و روی مواد پهن کنید.

3 ماهی مزه‌دار شده را روی سبزیجات و گوجه‌فرنگی بگذارید و در تابه را ببندید تا ماهی‌ها با حرارت ملایم بپزند. در طول مدت پخت می‌توانید چند بار از آب مواد با قاشق روی ماهی‌ها بریزید تا هم طعم‌دار شوند و هم خوشرنگ.

4 ماهی‌ها حدود 20 تا 25 دقیقه‌ای می‌پزند؛ در مرحله آخر پخت، روغن زیتون را به ماهی‌ها و سس اضافه کنید. این کار باعث براق شدن و خوش رنگ و بو شدن ماهی و سس می‌شود. قارچ‌ها را در چهار دقیقه آخر پخت ماهی روی آن بریزید زیرا قارچ به سرعت می‌پزد.

5 بعد از پخت، ماهی‌ها را در ظرف مورد‌نظر بچینید و سس سبزیجات و قارچ‌های بخارپز شده را هم در کنار یا روی آنها قرار دهید و با زیتون و لیموترش تازه و سبزیجات سرو کنید.

نکته: سرکه باعث می‌شود گوشت ماهی سفت و ترد و مزه‌دار شود.

فوت‌وفن

برای زیباتر شدن چیدمان ظرف پذیرایی‌تان می‌توانید فیله‌های ماهی را قبل از پخت به شکل نوارهای باریک درآورده و به شکل لوله‌ای یا حلزونی شکل بپیچانید و با خلال دندان یا سیخ چوبی ثابت کنید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟