ورزش کردن را فراموش نکنید / چگونه لباس ورزشی را حرفه‌ای انتخاب کنیم

لباس ورزشی / به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا ، اگر سال‌هاست ورزش می‌کنید، اما حساسیتی نسبت به لباس‌تان نداشته‌اید، انتخاب یک ست ورزشی درست، کیفیت فعالیت شما را بالاتر خواهد برد. پس در انتخاب‌های خود دقیق باشید.

چه جنس لباسی انتخاب کنید؟

لباس‌های ورزشی اغلب دو نوع هستند: آن‌هایی که عرق را به خود جذب می‌کنند و آن‌هایی که عرق بدن را از خود عبور می‌دهند.

دسته اول بیشتر از جنس پنبه و کتان هستند و چون عرق‌تان را به خود جذب می‌کنند در طول ورزش احساس سنگینی و خیسی را به شما منتقل می‌کنند. با این وجود برای ورزش‌های سبک مانند پیاده‌روی مناسب‌اند.

دسته دوم اکثرا از پارچه‌های مصنوعی مانند کوول‌مکس و ساولکس تولید می‌شوند و به‌راحتی رطوبت را از خود عبور می‌دهند. این‌ جنس پارچه‌ها انتخاب بهتری برای ورزش‌هایی هستند که تعرق بالایی دارند.

لباس ورزشی مناسب فصل

همان‌طور که با تغییر فصول لباس بیرون و داخل خانه‌تان تغییر می‌کند، لباس‌های ورزشی هم نیاز به تغییر دارند. شاید این تغییرات برای فضاهای داخلی مانند باشگاه یا خانه محسوس نباشد، اما اگر اهل ورزش در فضاهای خارجی هستید در طول ماه‌های گرم سال از لباس‌هایی استفاده کنید که اجازه تنفس به پوست‌تان می‌دهند. در ماه‌های سرد سال هم لباس‌هایی بپوشید که خاصیت عایق دارند.

شلوار ورزشی

شلوار تنگ و چسبان برای ورزش‌هایی که فعالیت‌های بدنی بالایی دارند، مناسب‌تر است. اما تنگی این شلوارها نباید مانع جریان خون در بدن شود.

شلوارهای آزاد برای ورزش‌هایی مانند پیلاتس و یوگا مناسب‌تر است.

کفش ورزشی

هر رشته ورزشی کفش مخصوص خود را دارد. اگر کفش مناسب نپوشیده باشید فشار وارده بر زانوها و مفاصل‌تان آسیب‌های جدی به بدن شما وارد خواهد کرد. کفش مناسب، کفشی است که قوزک پا در آن نچرخد و انعطاف‌پذیری آن بالا باشد. هرگز کفشی که پای‌تان در آن راحت نیست را نخرید حتی اگر شرکت سازنده آن بسیار مطرح باشد.

شیک و دل به خواهی

رنگ لباسی که می‌پوشید در روحیه ورزشی شما بسیار تاثیرگذار است؛ پس کمی زمان بگذارید و با ورود به اولین مغازه خرید نکنید. وقتی جلوی آینه باشگاه یا شیشه‌های رفلکس مکان‌های خارجی قرار می‌گیرید باید آنچه می‌بینید خوشایندتان باشد. اگر با لباسی احساس راحتی می‌کنید بهتر است چند رنگ مختلف آن را خریداری کرده و داشته باشید. خطوط یا طرح روی کاپشن ورزشی‌تان می‌تواند متناسب با رنگ سال یا فصل باشد.

نگهداری لباس‌های ورزشی

لباس‌های اسپرت غالبا چروک نمی‌شود و مقاومت آن‌ها در برابر شست‌وشو بالاست و این مزیت بزرگی است؛ پس بدون دغدغه لباس‌های‌تان را بشویید. تنبلی نکنید و پس از هربار استفاده و تعرق لباس‌های‌تان را بشویید، در غیر این صورت امکان رشد قارچ و باکتری و درنهایت بیماری‌های پوستی مختلف را به جان خواهید خرید.

جوراب ورزشی

این پوشاک کوچک را کم‌اهمیت نپندارید. جوراب محافظ قوزک پای شماست، پس بهتر است ضخیم و اندازه ساق آن متناسب با نوع ورزش‌تان باشد. جنس جوراب ورزشی مهم است و باید عرق پای شما را به خود جذب کرده و قابلیت شست‌وشوی بالایی داشته باشد.

کیف ورزشی

کوله، ساک یا کیسه‌های ورزشی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار موجود هستند و شما باید متناسب با ورزشی که می‌کنید، تعداد وسیله‌هایی که دارید و راحتی آن، کیف‌تان را انتخاب کنید. وسایل شما می‌تواند همیشه در کوله‌تان آماده باشد تا هر زمان که اراده کردید آن را برداشته و دنبال ورزش‌ بروید. نظافت کیف‌‌تان را رعایت کنید چراکه سلامت‌تان در گروی آن است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟