دکتر تهرانچی متخصص پوست و زیبایی با اشاره به گودی و کبودی دور چشم گفت: کبودی و سیاهی دور چشم علامتی از زمینه‌های ارثی آلرژی است و افرادی که در خانواده سابقه آلرژی دارند بیشتر مستعد این مسئله هستند.

وی افزود: مسائلی از قبیل کشیدن سیگار، کم‌خوابی، تغذیه نادرست و استرس بیش از اندازه ممکن است تا حدی این سیاهی و گودی دور چشم را تشدید کنند اما آن چیزی که ثابت شده است سابقه آلرژی ارثی می‌باشد.

این متخصص پوست و زیبایی اظهار داشت: برای پیشگیری از تیرگی اطراف چشم شاید مرطوب نگه‌ داشتن پوست دور چشم و جلوگیری از خشکی آن بتواند تا حدی تأثیر مثبت داشته باشد هم‌چنین استفاده از شوینده‌های ملایم و کرم‌دار توصیه می‌شود.

وی بیان کرد: برای پیشگیری و یا درمان یک سری کارهای عملی هم وجود دارد که بسته به شدت و ضعف آن‌ها می‌تواند نتایج متفاوتی را داشته باشد مثل لیرزهای فراکشنال کربن دی اکسید یا لیزرهای فراکشنال اربیوم که می‌توانند تا حدودی به بهتر شدن قوام پوست نواحی دور چشم و کمی هم روشن شدن آن کمک کنند.

کرم‌های خاص دور چشم با خاصیت روشن‌کنندگی هم می‌توانند مفید باشند ولی در واقع شفاف شدن پوست دور چشم توسط کرم‌ها موقتی است و اگر استفاده نشوند تیرگی دور چشم دوباره به حالت اول برمی‌گردد اما درمان با انواع لیزرها ماندگاری بیشتری را خواهد داشت که باز هم نتیجه برای همگان یکسان نیست.

دکتر تهرانچی خاطرنشان کرد: برای گودی زیرچشم‌ها به ویژه گودی حاصل از زدن عینک‌های دائم کار خاصی نمی‌توان کرد و چون منطقه حساسی است از تزریق ژل و چربی در آن نواحی خودداری کنید و همچنین به دلیل عوارض جراحی دست به این کار نزنید فقط با کنار گذاشتن عینک می‌توانید تا حدودی گودی را کم کنید که باز هم قطعی نیست.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

راننده های تهرانی از مرد لاغر اندام می ترسند!

یک شاخه گل زندگی عروس تهرانی را ویران کرد!

فحاشی خواهر بی رحم به آدمکش اجاره ای جلوی دوربین!+ فیلم و عکس

بهناز بعد از طلاق در پارتی ها نقش پررنگی داشت!

انتقام از نوه 6 ساله بخاطر تنفر از عروس! + عکس

راننده تاکسی خبر مرگ خود را در رادیو شنید!

لحظه شلیک خونین به پای یک پلیس + فیلم

این 2 مرد را می شناسید؟! / خاتون زن مرموزی است! + عکس ها

فیلم انتشار نیافته از حادثه تروریستی اهواز / شجاعت را ببینید! + جزییات

شکوفه من را به خانه اش کشاند تا شوهرش را بکُشم!

مادرشوهر پسر همسایه را برای بی آبرو کردن عروسش اجیر کرد!

این 6 مرد اعدامی فرار کردند! + اولین عکس

رونمایی از خودروی عجیب رئیس جمهور در نیویورک + عکس

این زن چقدر راحت ثروتمند شد! + عکس

2 زن در خانه مرد جراح میهمان بودند که مردی خشمگین داخل شد! + عکس

70 دانش آموز در خیابان به جان هم افتادند! + فیلم

 

آیا این خبر مفید بود؟