به گزارش گروه آرشیو رکنا، چندی پیش خانواده نگرانی با مراجعه به پلیس از ماجرای ناپدید شدن دختر 15 ساله شان به نام منیژه خبر دادند و تیمی از ماموران پلیس آگاهی برای جستجوی دختر نوجوان وارد عمل شدند.

تجسس های پلیسی به دستور بازپرس پرونده کلید زده شد و ماموران با گذشت چند روز پی بردند که دختر نوجوان از سوی چند مرد ربوده شده و گروگانگیران برای رهایی منیژه از خانواده اش درخواست پول کرده اند.

خانواده منیژه وقتی در برابر درخواست 200 میلیون تومانی گروگانگیران قرار گرفتند از آدم رباها تقاضای زمان بیشتر برای تهیه پول کردند که در این مرحله گروگانگیران برای رسیدن زودتر به پول، 150 میلیون تومان را پیشنهاد کردند.

در حالیکه ماموران تماس های گروگانگیران را زیر نظر داشتند با دادن آموزش های ابتدایی به خانواده منیژه قرارپرداخت پول در جنوب تهران طراحی شد.

گروگانگیران غافل از اینکه پلیس محل قرار ملاقات را تحت نظر قرار داده همراه دختر نوجوان پای در محل گذاشتند و خانواده منیژه نیز برای نقش پردازی با کیف پر پول خود را به یک قدمی آدم رباها رساندند.

در این صحنه منیژه به آغوش خانواده اش بازگشت و زمانیکه 2 جوان گروگانگیر قصد بررسی کیف پر پول را داشتند ماموران در عملیات غافلگیرانه وارد عمل شده و 2 متهم پرونده را دستگیر کردند.

منیژه پس از رهایی سناریوی عجیبی را پیش روی ماموران قرار داد و گفت: چندی پیش از طریق شبکه های اجتماعی با پسر جوانی آشنا شدم و پس از مدتی برای ملاقات به خیابانی رفتم و با محمود روبرو شدم و در همان قرار ملاقات به او اعتماد کردم.

وی افزود: پس از چند روز محمود با من تماس گرفت تا به دیدنش بروم اما وقتی به محل قرار رفتم او همراه یکی دیگر از دوستانش مرا به خانه ای بردند و چند روز در یک اتاق زندانی ام کردند و سپس با بستن چشمانم مرا به خانه دیگری انتقال دادند که در آنجا چند دختر دیگر نیز مثل من اسیر دست این جوان فریبکار شده بودند و در آنجا ما را شکنجه می دادند.

دختر نوجوان ادامه داد: هر روز یکی از دختران را اتاق بیرون می بردند و دیگر اطلاعی از آنها ندارم و نمی دانم چه اتفاقی برای آنها افتاده است تا اینکه مرا به محل قرار ملاقات با خانواده ام آوردند و پلیس به کمکم آمد.

ماموران در این مرحله پی بردند که محمود در این باند با نقش پردازی در شبکه های اینترنتی و رفتن جلوی مدارس دخترانه طرح دوستی با طعمه هایش را ریخته و پس از اعتمادسازی آنها را به گروگان گرفته است.

ماموران در این مرحله به مخفیگاه 2 جوان رفته اما هیچ اثری از دیگر طعمه های این باند به دست نیامد و 5 عضو این باند تبهکار را دستگیر شدند.

کامران یکی از اعضای در اعترافاتش گفت: من اطلاعی از اخاذی و گروگانگیری اعضای باند ندارم و فقط روزی 350 هزار تومان بابت نگهبانی از ساختمان مرموز به من می دادند و هیچ اطلاعی از شکنجه گری و آدم ربایی همدستانم ندارم.

ماموران در ادامه تحقیقات پی بردند که رییس باند رضا نام دارد که چندی پیش به اتهام مشارکت در یک نزاع مرگبار روانه زندان شده است.

بنا به این گزارش، تحقیقات برای افشاگری دیگر جرائم احتمالی این باند مخوف از سوی ماموران ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟