حقایق یوگا برای کاهش وزن

یوگا اگرچه ممکن است شدیدترین و کالری سوزی ترین تمرین نباشد ؛ اما اگر هدف شما کاهش وزن است ، این تمرین می تواند به شما کمک کند.

به گزارش رکنا ، یوگا می تواند ضربان قلب را افزایش دهد ، کالری بسوزاند ، خواب را بهبود بخشد و استرس را کاهش دهد که‌ همه اینها به کاهش وزن کمک می کند.

لازم به ذکر است که رژیم غذایی شما نقش مهمی در مدیریت وزن دارد. در حقیقت ، ورزش ممکن است برخی افراد را به سمت مصرف بیشتر غذا سوق دهد که این امر می تواند مانع کاهش وزن شود. طبق تحقیقی که سال گذشته منتشر شد ، افرادی که شروع به ورزش کرده بودند، تقریباً هر روز 90 کالری بیشتر مصرف می کردند.

چه نوع یوگا برای کاهش وزن بهتر است؟

اگر با این روش آشنایی ندارید ، بدانید که انواع مختلفی از یوگا وجود دارد که بعضی از آنها آرام و بعضی شدید هستند.

یوگا عوامل دیگری را که به کاهش وزن کمک می کنند ، بهبود می بخشد. تحقیقات نشان می دهد که یوگا می تواند با کاهش ضربان قلب و فشار خون در موقعیت های استرس زا به بدن شما کمک کند تا به طور موثرتری به استرس پاسخ دهد.

علاوه بر این ، یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که افرادی که یوگا تمرین می کنند ، در مقایسه با افرادی که این کار را انجام نمی دهند ، اختلالات خواب کمتری دارند و هم خواب و هم استرس می توانند بر وزن شما تأثیر بگذارند. دلیل آن این است که کم خوابی باعث افزایش گرلین می شود ، هورمونی که اشتها را افزایش می دهد. نگرانی باعث افزایش کورتیزول ، هورمون استرس می شود که ممکن است منجر به افزایش مصرف قند شود.

با انجام یوگا چقدر می توانید وزن کم کنید؟

کاهش وزن در هر فرد متفاوت است و به عوامل مختلفی از جمله وزن اولیه ، سطح فعالیت کلی و رژیم غذایی بستگی دارد. برای نتیجه مطلوب، چهار بار در هفته یوگا تمرین کنید و آن را با دویدن همراه کنید.

طبیعی است که می خواهید زود به نتیجه برسید، اما موفق ترین رژیم های لاغری آن هایی هستند که به آرامی وزن شما را کم می کنند. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها توصیه می کنند بیش از یک تا دو پوند در هفته از دست ندهید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

نوشته : ملیسا متیوز

مترجم : داوود شیخ ویسی

آیا این خبر مفید بود؟