اِسلایس موس توت فرنگی / طرز تهیه

مواد لازم

1 تخته کیک اسفنجی (20×30)

بریلوی توت فرنگی به میزان لازم

توت فرنگی تازه به میزان لازم

4 /1 پیمانه سس توت فرنگی

(یا شربت غلیظ توت فرنگی)

4 ق‌چ پودر ژلاتین

200 گرم خامه فرم‌گرفته

2/1 پیمانه پودر قند

8 ق‌س آب سرد

8 /1 ق‌چ وانیل

2 عدد سفیده تخم‌مرغ

1 پودر ژلاتین را همراه آب سرد و شربت یا سس توت فرنگی در ظرفی ریخته و مخلوط کنید. ظرف را روی حرارت غیرمستقیم قرار دهید و دائم هم بزنید تا محلول شفاف شود. بعد ظرف را از روی حرارت بردارید تا از حرارت بیفتد.

2 سفیده های تخم‌مرغ را به همراه وانیل و پودر قند در ظرفی ریخته و با همزن برقی آنقدر بزنید تا سفیدرنگ و پوک شود.

3 خامه فرم گرفته را به ظرف مخلوط سفیده تخم‌مرغ شیرین‌شده اضافه کرده و مخلوط کنید. حالا نوبت اضافه کردن مخلوط ژلاتین ولرم است. آنها را به آرامی مخلوط کنید. موس توت فرنگی آماده است.

4 برای سرو یک نفره دسر می‌توانید تلق‌های خریداری شده (از فروشگاه‌های لوازم قنادی) را به اندازه 5×20 سانتی‌متر برش بزنید آنها را از طول به سه قسمت مساوی تقسیم کنید. هر برش مستطیل شکل را لوله کنید تا به شکل استوانه‌ای شفاف دربیاید. لبه‌ها را با چسب بچسبانید.

5 به اندازه مقطع هر استوانه تلقی کیک برش بزنید و در ته هر قالب یک نفره بگذارید. همه کیک را به این روش در ته ظرف‌ها بگذارید. روی کیک‌ها را با موس توت فرنگی بپوشانید.

6 روی سطح دسر یک تکه توت فرنگی گذاشته و برای لایه آخر روی مواد را با بریلوی‌ توت‌فرنگی بپوشانید. دسر را با توت فرنگی تزئین کرده و به مدت 5 ساعت در یخچال بگذارید تا آماده مصرف شود.

یه‌جور دیگه

اگر بریلوی توت فرنگی پیدا نکردید می‌توانید از سس توت فرنگی یا شربت‌های غلیظ توت فرنگی جهت تزئین روی موس‌ها استفاده کنید یا به دلخواه از ژله توت فرنگی غلیظ درست‌شده از قبل استفاده کنید.

می‌توانید این دسر را با دیگر میوه‌های فصل مثل آناناس، هلو، گیلاس و زردآلو تهیه کنید، اما اگر در دسترس نبودند کمپوت‌ آنها هم انتخاب خوبی است.

از کجا بخریم؟

بریلو را در طعم‌ها و رنگ‌های مختلف می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم قنادی تهیه کنید. سس توت فرنگی و خامه قنادی فرم‌گرفته را هم از همین فروشگاه‌ها خریداری کنید.

فوت‌وفن

برای تهیه این دسر، کیک اسفنجی را می‌توانید خودتان درست کنید، اگر هم عجله دارید می‌‌توانید از کیک‌های اسفنجی ساده آماده در قنادی‌ها و نان فانتزی فروشی‌ها استفاده کنید و آن را به شکل دلخواه (به شکل ظرف یا قالب مخصوص سرو کردن) ببرید.

اگر موس قبل از ریختن روی برش کیک در ظرف مورد نظر، سفت و غلیظ شد، با قرار دادن موس روی حرارت غیرمستقیم می‌توانید آن را دوباره شل و نرم کنید تا راحت‌تر مورد استفاده قرار گیرد.

بریلو یک جور ماده ژله‌ای آماده است که رنگ آن کاملا شفاف و طعم شیرینی دارد. با کمک آن می‌شود در عرض چند دقیقه سطح خارجی انواع موس، کیک و بستنی را براق کرد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟