مواد لازم

ماست به مقدار لازم

۱ پیمانه برنج

۱ کیلوگرم سبزی آش

۱ عدد سیب زمینی متوسط

۱ پیمانه عدس

۲ عدد پیاز متوسط

نمک، فلفل و زردچوبه به مقدار لازم

۴ لیوان آب گوشت

۱۰۰ گرم گوشت چرخ کرده

۱ قاشق غذا خوری آرد ذرت

برنجتان را بشویید و آن را برای مدت یک ساعت در آب بگذارید تا خیس بخورد. عدس‌ها را بشویید و سپس آن‌ها را درون آب جوشیده بریزید و برای مدت ۵ دقیقه در قابلمه را بگذارید و اجازه دهید عدس‌ها بخیسند.

درون قابلمه‌ای مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. پیازها ر رنده کنید و درون قابلمه بریزید. پیازها را کمی با روغن تفت دهید تا سبک شوند سپس زردچوبه به آن اضافه کنید تا پیازتان طلایی شوند.

عدس را آبکش کنید و آن را به پیازها اضافه کنید و آن‌ها را کمی با هم تفت دهید. نصف آب گوشتتان را به ترکیب عدس و پیاز اضافه کنید و حرارت زیر قابلمه را افزایش دهید تا آب گوشت بجوشد.

زمانی که مواد آش جوشید در قابلمه را روی آن بگذارید و به مدت یک ساعت حرارت زیر آن را کم کنید تا عدس‌ها نیم پز شوند.

سیب زمینی‌ها را نگینی خرد کنید و آن‌ها را در مقداری روغن سرخ کنید.

گوشت چرخ کرده را با یک عدد پیاز کوچک رنده شده، آرد ذرت، نصف قاشق غذا خوری مخلوط نمک و فلفل و زردچوبه مخلوط کرده و به صورت کوفته ریزه درست کنید و آن‌ها را در مقداری روغن سرخ کنید.

بعد از اینکه عدس‌ها نیم پز شدند برنج را آبکش کرده و به عدس‌ها اضافه کنید. کمی به آن‌ها فرصت دهید تا برنج باز شود.

پیاز را درون ظرفی رنده کنید و آن را با مقداری نمک، فلفل و زردچوبه و سبزی آش مخلوط کرده و باقیمانده آب گوشت را به مواد آش اضافه کنید.

بعد از یک ساعت، سیب زمینی سرخ شده را اضافه و بعد از چند دقیقه گوشت قلقلی‌ها را به آش بیافزایید.

بعد از یک ربع تا 20 دقیقه آش ماست آماده است. موقعی که می‌خواهید سرو کنید ماست را به آش اضافه کنید و نوش جان فرمایید.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟