مواد لازم

۵۰۰ گرم هلو (پوره شده بدون پوست و هسته)

۸۰ گرم شکر

۶۰ گرم زرده تخم مرغ

۱ عدد غلاف وانیل

۱۵ گرم پودر ژلاتین

۶۰ میلی لیتر آب هلو

مواد لازم میانی:

۳۰۰ گرم خامه فرم گرفته

۲۵۰ میلی لیتر آب هلو

۱۲۰ گرم هلو (خرد وبدون پوست و هسته)

۴۰ گرم شکر

۸ گرم پودر ژلاتین

زمان آماده سازی:50دقیقه تعدادنفرات: 12نفر

طرز تهیه

پودر ژلاتین رادر آب هلوی سرد بریزید و به روش بن ماری (غیرمستقیم) آن را ذوب کنید. هلو را همراه با شکر و زرده‌های تخم مرغ و وانیل روی حرارت غیرمستقیم قرار دهید و به صورت متناوب مخلوط کنید (حدود 8 دقیقه) خامه شیرین، ژلاتین ذوب و خنک شده و پوره هلو را با یکدیگر مخلوط کنید و قالب سیلیکونی مناسبی را انتخاب کرده و با نیمی از مواد پرکنید و میان آن ژله میوه‌ای را قرار داده و باقی دسر را در قالب بریزید و به مدت ۲۴ ساعت در فریزر قرار دهید . دسر را از قالب خارج کنید و طبق سلیقه خود آن را تزیین کنید و به مدت حداقل ۴ ساعت در یخچال قرار دهید و سرو نمایید .

طرز تهیه ژله میوه ای میانی:

هلو و آب هلو را با هم مخلوط کنید و شکر و پودر ژلاتین را به آن اضافه کنید و روی حرارت غیرمستقیم قرار دهید تا کاملا ژلاتینذوب شود سپس آن را از روی حرارت بردارید و درون قالب مناسب بریزید.

نکات :

۱. دسرهای مدرن فرانسوی تشکیل شده از لایه های متفاوتی اعم از کرم، موس ، میوهای ژلاتینی، کیک و... هستند.

۲. به صورت عمومی این دسرها مادامی که در قالب هستند در فریزر مراحل انجماد را می‌گذارنند زمانی که از قالب خارج می‌شوند و آن را تزیین می‌کنید سپس می‌توانید در یخچال نگهداری نمایید.

۳. اینگونه دسرها هم به صورت یخی (بنا به ذائقه) و هم به صورت سرد سرو می‌شوند.

۴. این دسرها رادرقالب سیلیکونی سه بعدی تهیه می‌کنند که زیبایی دوچندانی خواهند داشت اما در فریم‌های مخصوص نیز می‌توانید آن‌ها را آماده نمایید.

۵. در این دسر می‌توانید از هلوی کمپوت شده نیز استفاده نمایید که در آن صورت می‌توانید میزان شکر را تا ۲۵ درصد کم کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟