دخترم در 16 سالگی می‌خواهد ازدواج کند

بعد از ترك همسر اولم دخترم را كنار خودم بزرگ كردم. او در حالی كه 16 سال بیشتر ندارد تصمیم به ازدواج گرفته است. نمی‌دانم علت این تصمیم ناگهانی چیست؟

2021-04-13 09:19:40 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ۱۳:۴۹:۴۰ تعداد پاسخ ها 1
  • بیشتر روابطی كه در این دوران شكل می‌گیرد از روی هوا و هوس بوده و چندان پایدار نیست. بنابراین از آنجا كه این دختر در سن حساسی به سر می‌برد و ممكن است علاقه او زودگذر باشد نباید با این تصمیم او موافقت شود. ضمن آنكه از نظر قانونی دخترها تا سن 18 سالگی بدون اجازه پدر و مادر نمی‌توانند ازدواج رسمی كنند. در سن 16 سالگی قوه تشخیص آنان درباره زندگی زناشویی بسیار پایین است. آنان از تعهدات و مسوولیت‌های لازم در زندگی زناشویی آگاهی چندانی ندارند بنابراین اگر دختری در این سن قصد ازدواج داشت بهتر است با چنین تصمیمی مخالفت كرده و او را مجبور كرد تا 2 سال دیگر زیر نظارت شما با خواستگارش ارتباط داشته باشد و بعد از 2 سال كه به سن عقد رسمی رسید در مورد تصمیم خود برای ازدواج پافشاری كند. ضمن آنكه باید تصمیم خود را بسنجد و چنانچه مطمئن شد كه این تصمیم او از روی هوس نبوده و عقلانی و منطقی است آنگاه برای ازدواج اقدام كند. پس بهتر است دخترتان تا مدت 2 سال تحت نظرتان با خواستگارش در ارتباط باشد تا علاقه خودش را به چالش بكشد و ببیند آیا واقعا علاقه و دلبستگی است یا هوس زودگذر است؟!

    2021-04-13 09:19:43 ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ۱۳:۴۹:۴۳ 260

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ