درمان‌های خانگی برای بهبود کمر درد + اینفوگرافی

کمردرد یکی از شایع‌ترین و ناتوان‌کننده‌ترین شرایط سلامتی در ایالات متحده است که میلیون‌ها نفر را ناتوان از کار یا لذت بردن از فعالیت‌های روزمره می‌کند.

 

به گزارش رکنا ، کارهایی وجود دارد که می‌توانید در خانه انجام دهید تا کمر درد را تسکین داده و به کاهش احتمال بروز مجدد آن کمک کنید.

ارگونومی علم تنظیم فضای کاری شما یا مواردی است که در زندگی روزمره استفاده می‌کنید تا متناسب با نیاز و بدن شما باشد، در نتیجه باعث کارآیی بیشتر و کاهش ناراحتی می‌شود.

چند نکته در مورد نحوه کار یا نشستن به گونه‌ای که به کاهش کمر درد کمک کند:

• اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی عمیق در صندلی خود نشسته‌اید تا پشت شما بتواند به صندلی بچسبد.

• صندلی شما باید به اندازه کافی پایین باشد تا بتوانید پاهای خود را راحت روی زمین قرار دهید، اما نه آنقدر پایین که زانوهایتان از لگن بالاتر باشد.

• مانیتور رایانه خود را در سطح چشم تنظیم کنید تا نگاهتان با صفحه نمایش هماهنگ شود.

• بازوها باید به خوبی پشتیبانی شوند و به اندازه کافی بلند شوند تا بتوانید آرنج را به راحتی روی صندلی قرار دهید.

برای تغییر موقعیت خود، وقفه بدهید

هر 30 دقیقه یا اگر امکان پذیر نیست، هر ساعت چند دقیقه تغییر موقعیت دهید.

درمان کمردرد

خواب داروی خوبی برای کمردرد است

هیچ راهی برای درست خوابیدن وجود ندارد. برای بعضی از افراد خوابیدن روی شکم بسیار خوب است، در حالی که دیگران ممکن است با یک بالش زیر زانو به پشت بخوابند. اگر فکر می‌کنید وضعیت خوابیدن باعث کمر درد شما می‌شود، موقعیت دیگری را امتحان کنید.

وضعیت خواب شما مهم نیست، مهم این است که بتوانید به نوعی خواب ترمیمی دست یابید. زیرا خواب زمانی است که بدن واقعاً فعالانه باتری‌ها را شارژ می کند. اگر نتوانید این کار را انجام دهید، مستعد درد خواهید بود.

ورزش و حرکت می‌تواند از کمردرد جلوگیری کرده و به آن کمک کند

اگر کسی به طور عادی از نظر جسمی فعال باشد، به نظر می‌رسد که از مزایای پیشگیری از کمر درد برخوردار است، و اگر رخ دهد، سریعتر از آن عبور می‌کند.

چه نوع ورزش‌هایی برای کمردرد مفید هستند؟ همه نوع خوب است. برای درصد زیادی از مردم، این کار می‌تواند به سادگی راه رفتن روزانه باشد.

تسکین موقتی درد: یخ، گرما یا هر دو؟

هر دو در تسکین موقتی کمردرد نقش دارند. به آرامش سیگنال درد کمک می‌کنند و کمی به آرامش سیستم عصبی کمک می‌کنند. به عنوان یک توصیه کلی، در محل دردناک یک حوله مرطوب یخ زده یا یک بسته یخ حداقل سه بار در روز قرار دهید. هر بار بیش از 15 تا 20 دقیقه از یخ استفاده نکنید.

بعد از چند هفته، به استفاده از عامل حرارتی روی می‌آوریم. برخی تحقیقات نشان می‌دهد که گرمای مرطوب هنگام کمردرد حاد می‌تواند یک مکمل مفید برای ورزش و سایر مداخلات باشد.

غلتک‌های کششی و فومی ممکن است درد کمر را بهبود بخشد

اگر مسئله اصلی کمردرد، محدودیت حرکت و سفتی باشد، به احتمال زیاد برخی از تمرینات کششی مفید است. غلتک‌های فوم گاهی اوقات می‌توانند برای شل کردن عضله مفید باشند، اما اگر بخواهید این کار را به تنهایی انجام دهید، دسترسی به نقطه مناسب با کمردرد دشوار است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟