شباهت بیماری‌های تابستان با کرونا

به گزارش رکنا ، هر ساله فصل تابستان با شیوع بیماری‌های عفونی همراه است. هرچند امسال کرونا نیز مزید بر علت شده و در این شرایط بیش از پیش رعایت تمهیدات بهداشتی الزامی است.

افشین محمد علیزاده، متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری، درباره بیماری‌های تابستانی و تاثیر آنها در افزایش ابتلا به کرونا گفت: بیماری کرونا ربطی به بیماری‌های تابستان ندارد. فقط باید بدانید که بیماری‌های تابستان و کرونا علائمشان شبیه به هم هستند. کرونا فقط با بیماری‌هایی در ارتباط است که سیستم دفاعی بدن را تضعیف می کند.

او افزود: اغلب افراد، کرونا را با بیماری‌های رایج تابستانی اشتباه می‌گیرند اما این شباهت علائم به این معنا نیست که بیماری‌های تابستانی و کرونا بر روی یکدیگر تاثیرگذار هستند. برای مثال در فصل تابستان بیماری‌های وبا، شبه وبا، تب کریمه کنگو و ... شایع است.

محمد علیزاده اظهار کرد: بیمار مبتلا به بیماری‌های تابستانی و کرونا به اسهال، تب، اختلالات در آنزیم‌های کبد و ... دچار می‌شود. هرچند باید پزشکان بدانند که هر یک از این علائم نشان دهنده اپیدمی کرونا نیست. او افزود: بیماری‌های شایع فصل تابستان علائم شبیه کووید 19 را به دنبال دارند.

در تابستان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنید

این پزشک متخصص تاکید کرد: مردم در فصل تابستان باید به رعایت فاصله گذاری اجتماعی توجه کنند. همچنین مردم باید ماسک زده، رعایت بهداشت فردی، شست‌وشوی دست به شکل مداوم و توجه به بهداشت و نحوه شست‌وشوی و ضد عفونی کردن سبزیجات و میوه‌جات و عدم حضور در اماکن پر تردد را در اولویت اقدامات بهداشتی خود قرار دهند.

محمد علیزاده در پایان گفت: برای مصونیت در برابر بیماری‌های عفونی ناشی از آب و غذا نیز راهکارهایی همچون فاصله گذاری اجتماعی، شست و شوی مداوم دست، ضدعفونی میوه جات و سبزیجات و .... پیشنهاد می‌شود. هرچند برای مصونیت در برابر کرونا رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و رعایت تمهیدات بهداشتی از اهمیت ویژه برخوردار است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟