همه می دانند که مصرف نمک زیادی برای سلامتی مضر است. اما به تازگی یک مطالعه نشان می دهد که نمک می تواند به مبارزه با عفونت ها کمک کند و به بهبود آن ها منجر شود.

سال هاست که پزشکان و محققان می گویند نمک باعث افزایش فشار خون و در نتیجه افزایش بیماری های قلبی و عروقی می شود. اما امروز، این محققان به نتایج جدیدی دست یافته اند که نشان می دهد، مصرف نمک به بهبود عفونت ها کمک می کند.

این مطالعه که از سوی محققان دانشگاه وندربیلت در تنشویل انجام شده، نشان می دهد که سدیم نمک می تواند به افزایش فعالیت سلول های ایمنی کمک کند. این تیم تحقیقاتی یافته های خود را با آزمایش موش ها آزموده اند، اما نتایج به دست آمده بر روی انسان نیز پاسخ داده است. البته محققان نمی گویند که مصرف نمک زیادی سالم است، بلکه می گویند ممکن است نمک و سدیم برای درمان عفونت مفید باشد. سرپرست این تیم تحقیقاتی می گوید این یک علم کاملا متفاوت است. مهمترین یافته این مطالعه این است که بافت های بدن می توانند مقدار زیادی سدیم را به صورت موضعی برای افزایش ایمنی مورد استفاده قرار گیرد.

صرف نظر از این خاصیت نمک اما باید بدانید که مصرف نمک بر اساس دستورالعمل غذایی آمریکا در سال 2010، نباید بیشتز ا 2.300 میلی گرم باشد. بااین حال میانگین مصرف آمریکایی ها روزانه 3.400 میلی گرم است. 
برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟