اختصاص هزار میلیارد تومان برای پروژه رینگ حفاظتی شهر اصفهان

به گزارش رکنا از اصفهان؛ در این دیدار که روز 22 اردیبهشت‌ماه برگزار شد، شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه اجرای پروژه رینگ حفاظتی نیازمند حمایت مدیریت استان است، گفت: اگر شرکت پروژه ای برای تکمیل این پروژه ایجاد شود شهرداری می‌تواند در این زمینه گام های موثری بردارد.

علی قاسم‌زاده راه‌اندازی این شرکت را کوتاه‌ترین راه برای اجرای پروژه رینگ حفاظتی دانست و افزود: شهرداری آمادگی دارد با تأسیس شرکت پروژه، اجرای رینگ حفاظتی را پیوسته دنبال کند.

پروژه رینگ حفاظتی نیازمند چندین پیوست است

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان نیز در این دیدار اظهار کرد: سال گذشته ۹۰۰ میلیارد تومان برای پروژه رینگ حفاظتی اختصاص داده شد و امسال نیز هزار میلیارد تومان از اعتبارات شهری به این پروژه اختصاص یافته است.

اصغر کشاورزراد با بیان اینکه ۳۵ کیلومتر از ۷۸ کیلومتر رینگ حفاظتی در شهرهای دیگر واقع شده است، افزود: با توجه به اعتباراتی که شهرداری برای پروژه اختصاص داده است، پروژه تا پایان سال یا اوایل سال آینده در محدوده منطقه ۱۵ (خاتون آباد) تا تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی تکمیل می‌شود.

او با اشاره به اصلاح تقاطع غیرهمسطح روشن دشت و تعریض آن تا سپاهان شهر در منطقه 6 اظهار کرد: طرح تقاطع غیرهمسطح در محدوده منطقه ۱۳ بر روی اتوبان ذوب آهن به سمت شهر ابریشم در زمین‌های نظامی واقع و هزینه آزادسازی برای آن حدود هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

به گفته او، پروژه رینگ حفاظتی نیازمند چندین پیوست است که پیوست زیست محیطی آن انجام شده و در مرحله تأیید نهایی است.

تهیه ۱۵ طرح بازآفرینی برای ۱۵ منطقه اصفهان

معاون معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان هم گفت: پروژه رینگ حفاظتی در بخشی از مسیر با مجموعه سیتی سنتر برخورد می کند و لذا نیازمند اصلاح و بازبینی است.

وحید مهدویان ادامه داد: این پروژه در منطقه ۱۳ با مغایرت طرح تفصیلی و جامع با طرح تقسیمات کشوری شهرستان اصفهان و فلاورجان روبرو است، لذا روال قانونی آن باید با سرعت طی شود تا درگیر مشکلات قانونی نشویم.

او با اعلام اینکه برای ۱۵ منطقه شهری ۱۵ طرح بازآفرینی آماده شده است، گفت: طرح بازآفرینی محله سودان آماده و پس از انجام اصلاحات در ۳۰ بهمن مصوب شد اما همچنان بلاتکلیف مانده است.

به گفته او، طرح حرم زینبیه سی‌ام مهرماه به کمیسیون ماده ۵ ارسال شده اما تاکنون حتی کمیته کار آن تشکیل نشده است.

برای اجرای طرح‌های بازآفرینی نیازمند مصوبه هستیم

دستیار ویژه شهردار اصفهان در امور فنی و اجرایی هم با بیان اینکه به‌رغم تأکیدات استاندار در ستاد بازآفرینی هنوز ابلاغیه‌ای به شهرداری نرسیده است، اظهار کرد: برای مسائل اجرایی طرح‌های بازآفرینی نیازمند مصوبه هستیم تا متناسب با بافت هر منطقه روش اجرایی آن ترسیم شود.

ایرج مظفر ادامه داد: از آنجایی که شهرداری‌ها متولی این امور هستند، باید اختیارات آنها بیشتر و در نتیجه روش‌های اجرایی عملیاتی شود.

بهمن راعی/ اصفهان

کدخبر: 892519
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟