محسن هاشمی: مسئولان گروگان گیری می کنند

محسن هاشمی از سوء استفاده برخی از مسئولان از مشکلات مردم در جهت منافع سیاسی خودشان انتقاد کرد.

به گزارش رکنا، محسن هاشمی در دویست و هفتادمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن تسلیت فوت آیت الله جلالی خمینی، خطاب به حق شناس رییس کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران گفت: بسیاری از مردم شرق تهران که آیت الله جلالی خمینی پشتیبان نیازمندان این منطقه بودند و ایشان اثر زیادی در پیروزی و تثبیت انقلاب اسلامی داشتند؛ در مراسم ایشان درخواست داشتند خیابانی در شرق تهران که البته مدنظرشان خیابان فرجام بود به نام ایشان نامگذاری شود لذا درخواست می کنم این موضوع را در کمیسیون نامگذاری مورد بررسی قرار دهید.

وی با بیان اینکه روزگذشته بخش دوم ناوگان اتوبوس ومینی بوس خریداری شده توسط شهرداری تهران به سیستم حمل ونقل عمومی افزوده شد، گفت: اگرچه بخش قابل توجهی از مشکل کمبود شدید اتوبوس ومینی بوس در پایتخت با این تعداد محدود حل نمی شود اما این اقدام که با منابع شهرداری و بخشی از اوراق مشارکت تامین شده است، نشان از تلاش مدیریت شهری برای حل مشکل حمل ونقل عمومی تهران دارد. ازدحام در حمل ونقل عمومی یکی از بزرگترین آسیب‌های شیوع کروناست و عدم افزایش ظرفیت اتوبوس و مترو، خانواده های بیشتری را به داغ می نشاند.

هاشمی تاکید کرد: امیدواریم مسئولین دولتی به جای مصوبات کاغذی و وعده های بی نتیجه اقدام عملی برای حل مشکل حمل و نقل عمومی کلان شهرها انجام دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، گفت: مردم در دهه فجر امسال یکی از سخت ترین شرایط اقتصادی را در دهه های اخیر تجربه می کنند، تورم رکودی همراه با سقوط بورس و افزایش بیکاری که ناشی از همزادی بحران‌های اقتصادی، تحریم و کروناست، بیش از هر دوران دیگری به زندگی اقشار متوسط به پایین جامعه فشار وارد می کند. اگر از مردم انتظار داریم با وجود این مشکلات بازهم از نظام دفاع کنند، حداقل نباید پیامهای ناامید کننده و تنش زا را به افکار عمومی مخابره کنیم که رد کم سابقه کلیات لایحه بودجه بدون توافق برسر چیستی و چگونگی رد، از مصادیق این پیامهای منفی به جامعه است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: در این شرایط برخی مسئولان مربوطه به جای همکاری و همراهی در حل مشکلات، به درگیری سیاسی و تخریبی علیه یکدیگر می پردازند واین درگیریها، علامت منفی به اقتصاد کشور می دهد. اگرچه نباید برای حل مشکلات داخلی چشم به خارج از کشور داشت، اما دیپلماسی وسیاست خارجی را نیز نباید ابزاری برای کسب منافع سیاسی داخلی کرد و حل مشکلات مردم را گروگان گرفت تا در دوران مسئولیت جناح ما، گشایش ها صورت گیرد.

هاشمی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی و روحی ناشی از کرونا که موجب فشار روانی مضاعفی بر مردم شده، گفت: این مسایل تحمل رفتارهای نامتناسب برخی مسئولان را سخت تر کرده است.استفاده ابزاری از ارزش‌ها و مفاهیم حتی در اقشار سنتی و انقلابی جامعه نیز با بازخورد منفی مواجه می شود و زمان آن رسیده که بجای انتظار از مردم برای تحمل وهمراهی، مسئولان و جریان های سیاسی صاحب قدرت در رفتار و عملکرد خود تجدید نظر کنند.

وی ادامه داد: همچنین مسئولان رسانه ملی نیز باید توجه داشته باشند که روایتی یکسویه، تنگ نظرانه و گزینشی از انقلاب، خدمت به نظام نیست؛ بلکه خیانت به انقلاب و کاهش سرمایه اجتماعی و پشتوانه مردمی جمهوری اسلامی است. امسال که بدلیل رعایت پروتکل های بهداشتی، راهپیمایی ۲۲ بهمن انجام نمی شود، بهتر است همدلی و همراهی مردم در راهپیمایی هرسال را با افزایش سعه صدر و کاهش سانسورهای رسانه ملی ورسانه های رسمی، این وحدت را در رسانه ها و فضای مجازی شاهد باشیم.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟