به خاطر اعتیاد پدرم خواستگار ندارم

سه خواهر دم بخت و ساکن روستا بودیم و از لحاظ مالی ضعیف بودیم. اعتیاد پدرم باعث شده خواستگاری سمت خانه ما نیاید.

2021-08-24 08:07:21 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ ۱۲:۳۷:۲۱ تعداد پاسخ ها 1
  • همانطور که مددجوی گرامی ذکر کرده است یکی از مشکلاتی که از جانب والدین خصوصا از جانب پدر، برای فرزندان خیلی آسیب زاست، داشتن مسئله اعتیاد است. در چنین شرایطی اگر فرزندان در شرف ازدواج باشند، تصمیم دیگران نسبت به وصلت با این خانواده ها خیلی سهل نخواهد بود و این واقعیت تلخی است که باید آن را پذیرفت و در عین حال به دنبال راهکار هایی مناسب برای حل این مشکل بود.لذا توصیه‌هایی را جهت مددجوی گرامی بر اساس تجارب بالینی ذکر می کنیم. اول اینکه با خانواده تصمیم بگیرید که برای ترک اعتیاد پدرتان نهایت تلاش را بکنید، چه بسا همین مسئله باعث انگیزه بیشتر ایشان برای ترک اعتیاد باشد. دوم اینکه نباید ناامید شد و زندگی را فقط در ازدواج کردن خلاصه کرد سعی کنید توانایی‌های علمی و معنوی خودتان را افزایش دهید، داشتن ویژگی‌های خاص و نمونه باعث جذابیت شما خواهد شد و همین موضوع می‌تواند انگیزه خواستگار را برای زندگی با شما افزایش دهد. از هرگونه عجله و شتاب و ایجاد ارتباط خارج از خانواده برای تشکیل زندگی پرهیز کنید، چرا که چنین روابطی می‌تواند بر پیچیده شدن مشکلات بیفزاید. اگر امکان فعالیت‌های اجتماعی برای شما وجود دارد حتماً به آن بپردازید گاهی انجام این نوع فعالیت‌ها می‌تواند زمینه‌ساز خواستگارهای خوب برای شما، باشد. در مراسم خواستگاری صادقانه می‌توانید شرایط و ویژگی‌های ذاتی خودتان را برای شخص مقابل بیان کنید و خواستگار خود را متقاعد کنید که اعتیاد پدر تاثیر بدی را در رفتار و منش شما نگذاشته است. استعداد و توانایی خود را کشف کنید و با سرمایه‌گذاری روی آن، انتظار یک آینده خوبی را داشته باشید.
    موضوع ازدواج یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌ها و رویاهای دختران از سنین نوجوانی است. خیلی از آنها منتظر هستند تا بعد از ازدواج یک زندگی رویایی و شیرین را تجربه کنند و برای آن خیالبافی می‌کنند. تعریف کردن مراسم خواستگاری، لباس عروس و جشن عروسی یکی از جالب ترین موضوعات بحث در جمع‌های دخترانه است. و گاهی هم تعداد خواستگارها معیاری برای برتری میان دختران است. اما اگر دختری اصلا خواستگار نداشته باشد یا خواستگار خوبی به سراغش نیامده باشد چه می‌شود؟ شاید اوایل این موضوع نگران کننده نباشد اما زمانیکه سن دختر بالاتر می‌رود و بقیه دخترهای فامیل یا دوستانش ازدواج کرده‌اند، بیشتر ذهن او و خانواده‌اش درگیر می‌شود. خیلی‌ها انگشت اتهام را به سمت خود می‌گیرند و احساس می‌کنند مشکل بزرگی دارند که خواستگار ندارند و گاها اعتماد به نفسشان به شدت پایین می‌آید. اما واقعیت این است، در بروز این مشکل هم عوامل بیرونی و هم عواملی درونی موثر هستند. این مشکلی نیست که فقط شما با آن درگیر باشید مطمئن باشید که تنها نیستید پس اعتماد بنفس خود را حفظ کنید و سعی کنید تا جایی که امکان دارد برای حل آن تلاش کنید، بدانید ازدواج همه زندگی نیست و زود ازدواج هیچوقت تضمین کننده خوش بختی نبوده است. به این باور برسید که هیچ مشکلی بدون راه حل نیست و برای خواستگار نداشتن شما نیز راه حل‌هایی وجود دارد. در رابطه با این مسئله صبور باشید و به دنبال علت اصلی باشید. موضوع اعتیاد پدر شما مسئله ای نیست که بتوانید آن را برای همیشه از همسر آینده خود پنهان کنید، علاوه بر این صداقت یکی از معیارهای مهم ازدواج است. هیچ فکر کرده اید اگر این مسئله بعد از ازدواج مشخص شود نظر و واکنش همسر شما به این مسئله چه خواهد بود؟! شما اشاره نکرده اید که نحوه آشنایی شما چگونه بوده است؟ یا چه مدت است که با هم آشنا شده اید؟ و آیا شناخت کافی درباره یکدیگر دارید یا نه، همچنین اشاره نکردید که آیا خانواده های دو طرف نیز از این موضوع اطلاع دارند و نظرشان درباره این مسئله چیست؟ این موارد موضوعات بسیار مهمی است که حتماً باید پاسخی روشن برای آن ها پیدا کنید. اشاره کردید که نمی توانم خانواده ام را کوچک و تحقیر کنم؛ این حس مسئولیت نسبت به خانواده قابل تقدیر است. بنابراین بهتر است قبل از این که چنین اتفاقی بیفتد با خواستگار خود صحبت و تعارض ها را برطرف کنید و قبل از ازدواج مطمئن شوید که او و خانواده اش این موضوع را می پذیرند.

    2021-08-24 08:07:23 ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ ۱۲:۳۷:۲۳ 1187

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

سفر

    پرسش و پاسخ