خانواده همسرم به قولشان عمل نکردند

سه سال پیش ازدواج کرده‌ام. خانواده همسرم روز خواستگاری قول دادند برایمان خانه بخرند و با این شرط پدرم راضی شد. ولی تا این لحظه اقدامی نکرده‌اند. من هم تصمیم گرفتم هر روز به خانه‌ آنها بروم تا بلکه یادشان بیاید که قولی داده‌اند! به نظر شما با این کار به نتیجه می‌رسم؟

2021-08-25 08:03:18 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ ۱۲:۳۳:۱۸ تعداد پاسخ ها 1
  • اگر شما فردی متعهد، منظم و خوش‌قول باشید، قطعا از بدعهدی و بدقولی آدم‌ها آزرده‌خاطر خواهید شد. حتما برایتان اتفاق افتاده است که بعضی از افراد به عهد خود پایبند نیستند و با یک جمله : «آخ ببخشید یادم رفت» می‌خواهند سر و ته قضیه را هم بیاورند. به نظرم یکی از مشکلاتی که گریبانگیر برخی از افراد جامعه ما شده است، بی‌مسئولیتی است. همه ما می‌دانیم که اوضاع شاید برایمان عالی و خوب نباشد اما با همه این مسائل و مشکلات دلیل نمی‌شود که ما از مسئولیت‌مان فرار کنیم. آدم‌های بی‌مسئولیت بالعکس اینکه فوق‌العاده بی‌مسئولیت هستند، از شما انتظار دارند مسئولیت پذیر باشید! جامعه و خانواده دو عنصر تاثیرگذار بر مسئولیت‌پذیری یا بی‌مسئولیتی افراد است. افراد بدقول کلام بسیار زیبا و خوبی دارند. اما پای عمل که می‌رسد واقعا نه تنها به زیبایی کلامشان نیستند بلکه به شکل بسیار بدی، خودشان را نشان می دهند. واضح است که بدقولی مختص مردان نیست. خانواده و تربیت آن نقش بسیار مهمی در مسئولیت‌پذیری افراد دارد. ممکن است شخصی در خانواده‌ای رشد پیدا کرده باشد که دروغ گفتن و بی‌اهمیت بودن نسبت به کلام و گفتار در آن حتی تبدیل به «ارزش» شده باشد. آنجایی که فرزندان، به راحتی دروغ را از زبان پدر و مادرشان می شنوند. به کسی که نسبت به حرف و کلام خودش تعهدی ندارد، نشان دهیم که حرف او، نشان‌دهنده قسمتی از شخصیت اوست. بی‌تعهدی اطرافیان نسبت به شما باید هزینه داشته باشد. هر شخصی که نسبت به شما بی‌تعهد بود و به تعهداتش عمل نکرد، با رفتارتان به او نشان دهید که کار بسیار زشت و بدی انجام داده است. به راحتی از کنار بدقولی دیگران نگذرید. آنها باید بدانند که تعهد و خوش‌قولی برای آنها احترام و شخصیت می‌آورد.

    2021-08-25 08:03:23 ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ ۱۲:۳۳:۲۳ 2744

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ