مواد لازم برای 6-4 نفر

قورمه سبزی  گیاهی

150-100 گرم سویای درشت فر‌آوری شده

500 گرم سبزی ریز خرد شده

2 /1 پیمانه لوبیا قرمز

6-5 عدد لیموعمانی

1 عدد پیاز متوسط

2 /1 ق چ زردچوبه

2 /1 ق چ فلفل

2 /1 ق چ ادویه

روغن به میزان لازم

نمک مقداری

1 در قابلمه‌ای 6-5 قاشق روغن بریزید و روی حرارت بگذارید. سبزی‌های ریز شده را در روغن تفت دهید تا جایی‌که روغن سبز رنگ شود.

2 سویاها را در ظرفی دردار بریزید. روی آنها آب جوش بریزید و در ظرف را ببندید و حدود یک ربع صبر کنید تا نرم شوند. لوبیا را در قابلمه‌ای جداگانه بپزید. لیمو عمانی‌ها را با چنگال چند سوراخ کنید و در کمی آب خیس کنید.

3 پیاز را ریز خلالی یا نگینی خرد کنید. در قابلمه‌ای کمی روغن بریزید و روی حرارت بگذارید تا داغ شود. پیاز را در روغن تفت دهید.سویاها را از داخل آب بیرون آورید و با دست کمی فشار دهید. آنها را هم به پیاز اضافه کنید و با کمی ادویه، زردچوبه و فلفل تفت دهید.بعد از 4-3 دقیقه سبزی‌های سرخ شده را به مواد داخل قابلمه بیفزایید و هم بزنید. لیموهای خیس خورده را هم اضافه کنید.

4 حالا 2 لیوان آب اضافه کنید و بگذارید خورش روی حرارت ملایم بجوشد. بعد از نیم ساعت لوبیاهای پخته و نمک را هم بیفزایید و بگذارید خورش جا بیفتد.

از کجا بخریم؟

سویای درشت فر‌آوری شده را که بافتی بسیار شبیه گوشت دارد از فروشگاه‌هایی که موادغذایی ارگانیک و محصولات گیاهی می‌فروشند، تهیه کنید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟