فیلم 16+ /  کتک زدن فجیع چند مرد افغان / اطلاعیه پلیس ایران
حجم ویدیو: 10.03M | مدت زمان ویدیو: 00:01:04

به گزارش رکنا، به تازگی و در روزهای اخیر فیلمی از برخورد شدید و نامناسب با تعدادی از مهاجران افغانستانی در فضای مجازی منتشر شده که برخی افراد آن را به ایران نسبت دادند.

شایعه برخورد شدید با تعدادی از افاغنه در ایران

پس از انتشار این خبر پلیس ایران در اطاعیه‌ای عنوان کرد: «انتشار تصاویری از اهانت به براداران افغانستانی در فضای مجازی باعث آزردگی خاطر همه هموطنان ایرانی شد و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران وظیفه خود دانست رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دهد.بررسی های فنی حاکی از آن است که فیلم منتشر شده در فضای مجازی در کشور ایران اتفاق نیفتاده و نیروی انتظامی قویا این موضوع را که در ایران اسلامی چنین رفتاری با برادران مسلمان افغانستانی رخ داده باشد، تکذیب می کند».

همچنین سعید خطیب زاده سخنگوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز با ابراز تاسف از وقوع چنین حادثه‌ای در هر کجای جهان که روی داده، انتساب این فیلم به ایران را تکذیب کرد.

به نظر می‌رسد در آستانه‌ افتتاح‌خط آهن خواف - هرات به عنوان نماد یکی از بزرگترین همکاری‌های بین ‌ایران ‌و افغانستان ‌چنین ‌شایعاتی منتشر می‌شود تا روابط این دو کشور دوست‌ و همسایه را خدشه دار کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟