2 علامت و نشانه جدید برای مبتلایان کرونا

کرونا ویروس می تواند مفاصل اشخاص را هم درگیر کند.

به گزارش رکنا ، جراح و متخصص استخوان و مفاصل در بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا از توابع استان فارس گفت: اضافه وزن و آسیب‌های مفصلی یکی از اثرات شیوع کروناست که باید به طور جدی مورد توجه قرار بگیرد.

علی آزاد اظهار داشت: چاقی و افزایش وزن با فشار بر مفاصل سبب ساییدگی مفصل، ورم مفاصل و استخوان‌ها می شود که این افزایش وزن و چاقی در دوران پاندمی کرونا به دلیل قرنطینه خانگی و خانه نشینی و ... شدت یافته است.

چاقی مفاصل شما را به خطر می اندازد

جراح و متخصص استخوان اضافه کرد: چاقی سرعت تخریب مفاصل را افزایش می دهد و گاه سبب عارضه‌های مزمن و ماندگار می‌شود بنابراین کاهش وزن یکی از مهمترین دستورات پزشکی به مبتلایان به آرتروز(ساییدگی مفصل) است که فشار بر مفاصل را کاهش می دهد و مانع از ساییدگی مفاصل می‌شود.

به گفته وی یکی دیگر از توصیه‌های پزشکی به مبتلایان به آرتروز در کنار کاهش وزن ، ورزش‌های اختصاصی به منظور تقویت عضلات است که همچون کمربند محافظ برای زانو عمل می کند.

آزاد گفت: اشخاص چاق به طور طبیعی، به دلیل افزایش وزن، فشار را بر مفاصل وارد می کنند و استخوان‌ها نیز تراکم بیشتری می‌یابند، اما تاثیرات مخرب این عارضه بر مفاصل نباید فراموش شود.

تشدید ساییدگی استخوان با افزایش سن

جراح و متخصص استخوان اضافه کرد: این ساییدگی با افزایش سن تشدید می‌ یابد و می‌تواند منشاء بروز خوردگی استخوان نیز باشد و در صورت تداوم خاصیت اولیه مفصل را هم از بین می برد.

آزاد گفت: اشخاص مبتلا به اضافه وزن و چاقی (در صورت عدم وجود مشکلات خاص) روزانه حداقل نیم ساعت پیاده‌روی نسبتا تند داشته باشند و به تدریج، مدت زمان ورزش را افزایش دهند.

وی ادامه داد: طب‌سوزنی، ماساژ درمانی و ورزش‌های نرم نظیر پیاده‌روی از کهنه شدن بیماری جلوگیری می کند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟