مامان ،‌ من را قنداق کن / مراقبت از کودکان در مقابل حیوانات خانگی

پیچیدن نوزاد در ملحفه یا حوله‌های بسیار ظریف باعث می‌شود تا آنها احساس امنیت بیشتری بکنند زیرا قنداق کردن آنها محیطی شبیه به رحم مادر را برایشان به وجود می‌آورد و همچنین می‌تواند به نوزاد کمک کند تا جلوی گریه مفرط و بیش از اندازه او گرفته شود.

به گزارش رکنا ، البته این خبر برای والدین خبر بسیار خوبی است. اما کارشناسان امیدوار هستند که در شرایط خاص،‌پدر و مادرهایی که نوزادان تازه متولد شده خود را به شکم می‌خوابانند به جای آن آنها را قنداق کنند و به پشت بخوابانند زیرا این کار کمک می‌کند تا جلو اتفاقات ناگهانی نوزادان که باعث سندرم مرگ در آنها می‌شود، گرفته شود.

کودکانی که در ارتباط با حیوانات خانگی هستند

اگر شما در خانه حیوانات خانگی را نگهداری می‌کنید حتماً دقت کنید کودکان تان بعد از ارتباط با حیوانات دست‌های خود را کاملاً بشویند. حیوانات خانگی مانند سگ عادت دارند که با پوزه شروع به کاویدن و بو کردن بکنند. در این شرایط شما باید کودک خود را از او دور کنید زیرا پوست و صورت این حیوانات دارای باکتری سالمونلا Salimonella است که در انسان باعث تب،‌تهوع، اسهال، حالت استفراغ و دل‌آشوب شدن و همچنین انقباض ماهیچه‌ها می‌شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مقدمی

آیا این خبر مفید بود؟