مشاوره رایگان خانم روانشناس به خاطر اوج گرفتن کرونا /  برای آرامش شب های بلند پاییزی گام بر دارم

به گزارش رکنا ، مریم سامانی _ روان شناس بالینی _ در این مورد گفت: با توجه به اینکه در این روزها ویروس کرونا سبک زندگی افراد در تمام اقصی نقاط جهان را تحت تاثیر قرار داده است، با افزایش آمار مشکلات روحی و روانی مثل افسردگی و وسواس و... روبرو هستیم.

وی اضافه کرد: علاوه بر این بیماری کرونا در فصل پاییز افسردگی مضاعف را خواهد داشت و نیاز است تا مراقبت های بیشتری بر سلامت روان صورت گیرد.

مریم سامانی روان شناس بالینی افزود: اگرچه برخی از مراقبت های روانی مثل انجام ورزش و فعالیت جسمانی و... به افراد کمک می کند که تا حدودی بر این افسردگی فائق آیند، ولی باید آگاه بود که این تغییر سبک زندگی بر اثر ویروس کرونا که افراد را از دورهمی ها و نشست های خانوادگی دور کرده است، احساس تنهایی و غم را پررنگ تر کرده و لازم است تا مردم در این ایام دقت بیشتری به خرج داده و بیشتر از گذشته به بهداشت روانی خود اهمیت دهند.

این متخصص روان شناس بالینی اظهار کرد: گاهی افراد با علائم دردهای جسمانی و یا نگرانی های زیاد روی سلامتی جسم خود مواجهه می شوند بدون آنکه بدانند ریشه ی آن به فشارهای روانی و افسردگی بر می گردد. تشخیص این مسئله بر عهده ی یک متخصص در اتاق درمان خواهد بود. آگاهی از این موضوع کمک خواهد کرد که نه تنها دردهای جسمانی موجب افزایش نگرانی نشوند، بلکه به عنوان یک عامل، نشانه ای از فشارهای روانی به فرد علامت دهند که باید بیشتر به سلامت روانی اش توجه داشته باشد.

به گزارش رکنا مریم سامانی روان شناس بالینی اظهار کرد: در این روزها که سلامت جسمانی و روانی هردو با اوج گرفتن کرونا مردم را به شدت تحت فشار قرار داده است، این امکان وجود برایم وجود دارد تا با مشاوره ی رایگان فردی و زوجی به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی برای شهروندان تهرانی و تلفنی برای سایر هموطنان در آرامش شب های بلند پاییزی گام بر دارم.

به گزارش رکنا، با توجه به محدودیت 2 هفته ای در نظر گرفته شده برای انجام این مشاوره متقاضیان می توانند با شماره های 09020115123 و88584160 از ساعت 9 تا21 هر روز تماس حاصل کنند.

وی اظهار امیدواری کرد: بتوانیم در هر شرایطی به جای یاس و سرگردانی و پر رنگ شدن پریشانی های بر روح و روان مان، با گام های موثر در سلامت روانی خود سر مشقی فرهنگی برای نسل های بعدی به یادگار بگذاریم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟