مبتلایان به کرونا باید چه کنند؟ + فیلم
حجم ویدیو: 30.85M | مدت زمان ویدیو: 00:04:13

به گزارش رکنا ، روز به روز آمار مبتلایان به کرونا در کشور بالاتر می رود. شاید جالب باشد بدانید که چطور یک بیمار مبتلا به کرونا برای نخستین بار توسط پزشک ویزیت می شود و پزشک معالج به او چه می گوید؟ در ادامه توصیه پزشک به یک بیمار مبتلا به کرونا را می بینید.

یکی از پزشکان زحمتکش در درمان مبتلایان به کرونا گفت : افراد دارای سیستم ایمنی قوی خیال ما را راحت می کنند و با علائمی چون سرماخوردگی دوره این بیماری کرونا را طی خواهند کرد اما افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند نگران کننده هستند و باید بدانید که استرس تاثیر بسیار منفی بر سلامت آنها می گذارد. درواقع استرس خطرناک ترین چیزی است که ما را در بیماران کرونایی نگران می کند. باید بدانید که اولا کرونا هنوز دارویی برای درمان ندارد اما ما باید یکسری دارو به بیماران درگیر این ویروس بدهیم تا این دوره بیماری را راحت تر و زودتر طی کنند و ریسک انتقال کرونا را به بقیه افراد کم کنند. علاوه بر اینها عفونت ثانویه در پی این بیماری برایشان ایجاد نشود.

توصیه های مهم برای مبتلایان به کرونا عبارتست از اینکه : استراحت مطلق کنند ، مایعات فراوان بخورند شامل آب ، آبمیوه طبیعی ، چای کمرنگ بدون قند و دوغ خانگی از ترکیب ماست و آب و نمک. حتما اتاق و سرویس بهداشتی عزیزان درگیر کرونا از سایر اعضای خانواده جدا باشد. اتاق باید تهویه داشته باشد و روشن بودن کولر بلامانع است اما افراد بیمار نباید در معرض مستقیم باد کولر قرار گیرند.

لزومی ندارد از بقیه افراد به کل فاصله بگیرید چرا که استرس و اضطراب تان را بالا می برد و برایتان ضرر دارد. اما می توانید در جمع با زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی حضور یابید.

بیماران کرونایی از خوردن شیر و شیرکاکائو جدا بپرهیزند. همچنین چای نبات ، نبات داغ و هرگونه نوشیدنی های شیرین نباید مصرف شود.

غذاهای بیماران کرونا باید کم چرب ، کم حجم و کم ادویه باشد. غذای این افراد باید سوپ ساده و کته ماست باشد و حتی اگر فقط 2 قاشق بخورند و احساس سیری کنند نباید به زور بخورند. برعکس باید نوشیدنی های گفته شده را حتی اگر میل ندارند زیاد بخورند.

بیماران کرونایی باید از عوامل آلرژی زا مانند گل ها ، عطرها ، حیوانات خانگی ، ترشیجات ، خربزه ، انار و انگور خودداری کنند.

2 هفته زمان می برد تا این بیماری کرونا در بدن شان از بین برود. اگر 8،9 روز گذشت وضعیت آنها بدتر نمی شود.

اما اگر نشانه تب بالای 37/5 درجه و سرفه خشک قطاری که کارشان را به تنگی نفش بکشاند مشاهده کردند نشانه این است که نیاز به مراقبت ویژه ما دارند در غیر این صورت و اگر علائم دیگری در بدن مبتلایان به کرونا مشاهده شد یا هریک از این علائم غیر طبیعی گفته شده را به صورت جدا در خود حس کردند می توانند در خانه با رعایت نکات گفته شده این ویروس خطرناک را شکست دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟