درمان بیماری های قلبی با آب درمانی

متخصص طب فیزیکی گفت: آب‌درمانی می‌تواند بسیاری از بیماری‌های مفصلی را کاهش داده و نقش مهمی در بهبود بیماری قلبی ایفا کند.

محمدتقی حلی‌ساز گفت: برخی از بیماری‌ها و مشکلاتی که در سیستم عضلانی و اسکلتی ما وجود دارد، می‌تواند با برنامه‌ریزی مناسب در استخرها برطرف شود. این نوع درمان که آب‌درمانی نام دارد می‌تواند علاوه بر برطرف کردن بسیاری از امراض از به وجود آمدن آن‌ها نیز پیشگیری کند.

وی اضافه کرد: آب خواصی دارد که می‌توانیم از آن برای حل مشکلات جسمی و فیزیکی استفاده کنیم. وقتی در آب قرار می‌گیریم به اندازه حجمی از جسم ما که آب را جابه‌جا می‌کند، از وزن ما کاسته می‌شود.

متخصص طبق فیزیکی تصریح کرد: مفاصلی که معیوب هستند، در حالت عادی تحمل وزن بدن را ندارند و در هنگام انجام حرکات ورزشی و راه رفتن، فرد را دچار مشکل می‌کنند.

حلی‌ساز ادامه داد: اما این وضعیت در داخل آب متفاوت است و به دلیل کاهش وزن بدن در داخل آب، فشار کمتری بر مفاصل و استخوان‌ها وارد می‌شود. به همین دلیل می‌توان در آن زمان به درمان آن‌ها پرداخت.

وی تصریح کرد: بسیاری از مواقع به دلیل مشکلات در مفاصل و استخوان‌ها، فرد دچار دردهایی می‌شود که امکان راهپیمایی را نیز برای وی با مشکل روبه‌رو می‌کند اما همین افراد وقتی در داخل آب هستند، به راحتی می‌توانند راه بروند و این راهپیمایی می‌تواند مفاصل آنها را برای راهپیمایی عادی نیز آماده کند.

رئیس سازمان حج و زیارت هلال احمر با اشاره به اینکه توصیه ما برای افرادی که دچار مشکل جسمی و حرکتی هستند، آب‌درمانی است، اظهار کرد: آب خاصیت سیال دارد و می‌توان با آب گرم به درمان مفاصل پرداخت. از این خاصیت در جکوزی‌ها و حوضچه‌های آب گرم استفاده می‌شود.

حلی‌ساز خاطرنشان کرد: این گرما می‌تواند به صورت ماساژ عمل کرده و دردهای عضلات را کاهش دهد.

متخصص طب فیزیکی تصریح کرد: آب‌درمانی اگر منعی نداشته باشد، می‌تواند به عنوان ورزش بسیار مؤثری برای بیماران مختلف در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: شیرجه زدن در آب برای آب‌درمانی توصیه نمی‌شود و تنها شنا و حرکت‌های آرام در آب موضوعی است که به آن تأکید شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟