دو مدل آدم وجود داره: یه مدل افرادی که تا فرصت گیر میارن میپرن تو حمام و حسابی دوش میگیرن و خودشونو میشورن، یه مدلم افرادی که هفته ای یکی دو بار با شامپو خشک و حوله ی خیس خودشونو مثلا تمیز میکنن و میگن کی حال و وقت هر روز حمام کردن رو داره! اما واقعا چند بار بار حمام کنین؟ یک قانون کلی وجود داره که میگه حداقل هر دو یا 3 روز یکبار باید حمام کنین. اگر از این کمتر باشه باکتری ها و آلودگی ها میتونن روی هم سوار بشن و باعث التهاب بشن، اگر هم موهای چربی دارین باید حتما دوبار موها رو هر دفعه شامپو بزنین. با همراه باشین تا ببینین چندبار باید حمام برین و اگر پوست و موهای خشک دارین باید چکار کنین!

میگن که میشه زیاد حمام کرد و عدد خاصی در موردش ارائه نشده، اما اگر پوستتون خشک و یا آسیب دیده شد (از آب زیاد و یا آب داغ که باعث میشه چربی طبیعی پوست از بین بره) باید تعداد دفعات حمام کردن رو کاهش بدین. البته یه سری عوامل موثر برای تعداد دفعات حمام رفتن وجود داره...

چقدر ورزش میکنین؟

عرق کردن میتونه باعث ایجاد جوش سرسیاه بشه، بخصوص وقتی که با باکتری ها و یا میکاپ صورت ترکیب بشه. اگر برای دویدن، بوکس و یا بدنسازی کلاس میرین و خیلی عرق میکنین، باید سریع بعد از ورزش حمام کنین تا باکتری ها روی هم تلنبار نشن و پوست رو خراب نکنن.

محل زندگی

اگر در اب و هوایی مرطوب زندگی میکنین، در نتیجه بیشتر عرق میکنین و باید بیشتر حمام کنین تا باکتری ها از روی پوست و منافذ اون پاک بشن. در آب و هوای خشک میتونین کمتر دوش بگیرین، به طور کلی عرق کردن یکی از دلایل زودتر حمام کردن هستش.

از طرفی آب سنگین میتونه باعث بیماری های پوستی بشه، آب های فیلتر نشده که حاوی مواد معدنی، اکسید کننده ها، منیزیوم، سیلیکا و آهن هستن میتونن روی پوست و مو بقایایی رو به جا بیارین که باعث خشکی و آسیب دیدن پوست و مو بشه. همچنین پوست میتونه مات و بدرنگ بشه، طوری که موادی مانند سرم ها و مرطوب کننده ها هم نتونن خیلی خوب وارد اون بشن. اگر در محیط زندگیتون آب سنگین هستن، حتما از فیلترهای آبی استفاده کنین.

پوستتون چقدر خشک هستن؟

اگر پوستتون خشکه میتونین روزی یکبار دوش بگیرین به شرطی که بعد از حمام پوست رو مرطوب و چرب کنین، از آب ولرم استفاده کنین و یادتون نره حتما بعد از حمام به پوست و موهاتون رسیدگی کنین.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟