تمام میوه ها خواص شگفت انگیزی دارند ولی از انگور این میوه پاییزی این بار یک خاصیت فوق العاده برای تان شرح می دهیم.

آبمیوه های مفید برای مغز و بهترین نوشیدنی های برای پیشگیری از بیماری های مغزی به نوعی راههای طبیعی تقویت مغز هستند. نوشیدنی هایی که علاوه بر صدها خاصیت مرکز کنترل بدن را جوان و شاداب می سازند.

بر اساس جدیدترین مقاله ی منتشر شده در دیلی میل کارشناسان با مطالعه بر روی افراد سالمند دریافته اند مصرف مرکبات بویژه آب پرتقال طبیعی می تواند سبب افزایش قدرت حافظه در آنها شود.

بررسی ها نشان می دهند، دانشمندان اعتقاد دارند ماده شیمیایی مشهور به فلاونوئیدها در پرتقال می تواند سبب فعال سازی مسیرهای عصبی انتقال سیگنالینگ در بخش هیپوکامپ مغز شود که مسئول یادگیری و ذخیره اطلاعات در مغز است. مصرف آب پرتقال سبب بهبود عملکرد مغز، حافظه، درمان واکنش به حوادث Accidents و نیز قدرت بیان به میزان 8 درصد در طول 2 ماه آزمایش بر روی داوطلبان شده است.

علاوه بر پرتقال فلاونوئیدها در سایر مرکبات و میوه هایی مانند زغال اخته نیز وجود دارد، کارشناسان اعتقاد دارند هنوز تحقیقات بیشتری در خصوص شناسایی تمامی خواص فلاونوئیدها و اهمیت آنها در حفظ سلامت بدن مورد نیاز است.

پزشکان مصرف منظم آب گریپ فروت را نیز توصیه می کنند. کارشناسان مصرف پرتقال و مرکبات 3 وعده در روز را به سالمندان توصیه می کنند.

آب انگور تیره رنگ طبیعی، بهترین منبع آنتی اکسیدان است

آلن کروزیر متخصص تغذیه در دانشگاه گالسکو انگلستان می گوید، آنتی اکسیدان ها، میزان آسیب پذیری سلول ها را در برابر انواع بیماری ها، مانند آلزایمر، کاهش داده و بدن را در برابر بیماری های حاد و مزمن مقاوم می کنند.

آب سیب طبیعی در جایگاه دوم قرار دارد

آنتی اکسیدان های موجود در سیب موسوم به فنول phenolesاز اکسیداسیون کلسترول بد در چربی که سیب پیر شدن سلول‌ ها و سایر آسیب‌ های مرتبط با بیماری قلبی و سرطان می‌شود، جلوگیری می‌ کند.

آب قره قاط (کرانبری) در جایگاه سوم قرار دارد

آب قره قاط مملو از ویتامین C است که برای داشتن یک دستگاه ایمنی سالم ضروری است. نوشیدن آب قره قاط شیرین نشده خطر عفونت های ادراری را کاهش می دهد.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟