فواید ورزش در هوای سرد

طبق گزارش CNN، تمرین در هوای سرد، خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی را تا ۲۷ درصد کاهش می‌دهد!

به گزارش رکنا ، ورزش در هوای سرد بدن شما را بیشتر به چالش می‌کشد و به داشتن قلبی سالم کمک می‌کند.‌ اما این موضوع در مورد کسانی که مشکلات قلبی عروقی دارند صدق نمی‌کند‌. زیرا قلب برای رساندن خون بیشتر در هوای سرد، مجبور است با قدرت بیشتری پمپاژ کند، بنابراین ورزش در دمای پایین برای بیماران قلبی ممکن است احتمال بروز حملات قلبی را افزایش دهد.

افسردگی فصلی ، که برای اکثر ما در زمستان اتفاق می‌افتد، در اثر کوتاه تر شدن روز و رسیدن نور کمتر به بدن و ذهن و در نتیجه کم ترشح شدن هورمون آندورفین رخ می‌دهد. ورزش می‌تواند در هر زمان از سال روحیه شما را تقویت کند، بویژه در زمستان‌این تاثیر بسیار عمیق است. در حقیقت تحقیقات نشان دادند که یک‌ تمرین خوب می‌تواند چهار برابر موثر تر از دارو‌های ضد افسرگی عمل کند.

2 نوع چربی در بدن

ما در بدن خود دو نوع چربی داریم: چربی قهوه ای و چربی سفید. چربی سفید کالری را ذخیره می‌کند و چربی قهوه‌ای باعث سوختن بیشتر کالری می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که اگر روزانه در معرض سرما قرار بگیریم، حجم بافت چربی قهوه‌ای بدن افزایش پیدا کرده و در نتیجه کالری بیشتری می‌سوزانیم. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۴ نشان داد، تمرین در سرما نه تنها حجم بافت چربی قهوه‌ای را افزایش می‌دهد، بلکه باعث افزایش تعداد سلول‌های این بافت نیز می‌شود‌. در کل بافت چربی قهوه‌ای یک دفاع عالی برای مقابله با چاقی است‌ و باعث می‌شود کالری اضافه بدن، به جای تبدیل به بافت چربی سفید، سوزانده شود.

روز‌های کوتاه و کم نور زمستان و پاییز ، توانایی بدن را برای تولید و جذب ویتامین D به شدت پایین می‌آورد، در حالیکه بدن برای داشتن سیستم ایمنی قوی در روزهای پاندمی به شدت به ویتامین‌D نیاز دارد. پس ورزش در هوای آزاد و سرد، حتی پیاده‌روی روزانه، نه تنها ویتامین D لازم بدن را فراهم می‌کند، بلکه به فیت شدن شما هم کمک می‌کندآخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟