ابراز نگرانی نایب رئیس مجلس از وضعیت محیط زیست کشور

محیط زیست کشور به گفته نایب رئیس مجلس با توجه به اقلیمی که دارد در وضعیت بحرانی است.

به گزارش رکنا، امیرحسین قاضی زاده در مراسم بهره‌برداری از تصفیه خانه فاضلاب محلی چهل‌بازه در مشهد افزود: محیط زیست کشور با توجه به اقلیم آن در وضعیت بحرانی است چرا که هم در کمربند خشکسالی و هم در کمربند زلزله قرار داریم لذا باید قوانین زیست محیطی مورد توجه باشد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت‌ها خود را مکلف به اجرای قانون نمی دانند، به عنوان نمونه در بحث تصفیه فاضلاب قوانین خوبی داریم اما متاسفانه در شهرها به ویژه حاشیه شهرها مشکلات جدی در این حوزه وجود دارد.

قاضی زاده افزود: مشهد می تواند در این حوزه پیشرو باشد چون مردم این کلانشهر، مردم همراهی هستند اما در طرح های فاضلاب شهری نسبت به آنچه باید باشیم، عقب ماندگی زیادی وجود دارد.

وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی نظامی مردمی است و مسئولان، خدمتگزاران مردم هستند لذا مردم باید در جریان امور باشند تا مطالبات درستی داشته باشند.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: شفافیت یک موضوع جامع است و حتی آرای نمایندگان نیز باید شفاف باشد و گفت و گوی صحیحی در جامعه شکل بگیرد.

قاضی زاده به روستاهای متصل به شهر مشهد اشاره کرد و افزود: برخی روستاها نظیر همت آباد وصل به مشهد هستند و چاره‌ای جز اتصال آنها به شهر نداریم که برای این اقدام مصوبات عالی گرفته شده و معطل مصوبه شورای شهر است.

وی ادامه داد: این روستاها فاقد مدیریت منسجم و پیوسته به شهر است لذا باید برای آنها چاره‌اندیشی کرد.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟