لزوم تبدیل طرح هدایت دانش آموزان به جریان فرهنگی

اسحاق جهانگیری معتقد است طرح هدایت دانش آموزان باید به یک جریان فرهنگی و عمومی تبدیل شود.

به گزارش رکنا، اسحاق جهانگیری اظهار کرد: در شرایط یک سال اخیر شیوع بیماری کرونا یکی از مهمترین اولویت‌های دولت، عدم تعطیلی آموزش و استمرار فرآیندهای آموزشی و تربیتی از درگاه مجازی و فراهم نمودن بستر آن بوده و این جریان با جدیت ادامه دارد.

وی راه اندازی شبکه شاد و اجرای طرح هدایت را از اقدامات ارزنده و مهم وزارت آموزش و پرورش دانست و افزود: با تلاش، کوشش و برنامه‌ریزی معلمان خوش فکر و ساعی در اقصی نقاط کشور، آموزش دانش‌آموزان به روش‌ها و شیوه‌های مختلف دنبال شده و با تعطیلی ظاهری و فیزیکی مدارس فرایند تعلیم و تربیت با قوت استمرار دارد.

معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: طرح هدایت (هر دانش آموز یک تبلت، هر تبلت یک مدرسه و یک کلاس درس) باید به یک جریان فرهنگی و عمومی در سطح جامعه تبدیل شود و آموزش و پرورش از ظرفیت پیوند خیرین با مدارس به نحو مطلوبی بهره گیری می‌کند و در این راستا اعتمادسازی و شفاف سازی برنامه‌ها و اقدامات یک اصل مهم است.

گفتنی است: در پایان این نشست تعداد ۱۰ دستگاه تبلت به صورت نمادین به نمایندگی از دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان در اختیار ۱۰ نفر دانش آموز قرار گرفت و آئین اهدای آن با حضور معاون اول رئیس جمهور، استاندار، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور و مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟