کرونا جان 14 نفر را در اردبیل گرفت / ۹۳ نفر مبتلا به کرونا

کرونا/ به گزارش رکنا، محمدرضا رضایی‌بنا عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۹۳ مورد بستری جدید به علت ابتلاء به ویروس کرونا در استان اردبیل گزارش شده که این آمار از آغاز شیوع بیماری کرونا در استان بی سابقه بوده است.

وی با اشاره به این‌که تعداد کل بستری‌های مبتلا به کرونا در استان اردبیل ۴۲۰ نفر است، افزود: از این تعداد ۵۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و ۵۷ مورد ترخیص و ۱۴ مورد فوتی طی ۲۴ ساعت گذشته در مراکز درمانی استان ثبت شده است.

آمار تکان دهنده کرونا در استان اردبیل

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: آمار تکان دهنده و ناراحت کننده کرونا در استان اردبیل نشان دهنده سهل انگاری مردم در رعایت نکات توصیه شده توسط کادر درمان است لذا از مردم خواستاریم تا برای کاهش آمار جان باختن و ابتلاء هم استانی‌های خود و حفظ سلامتی خود و عزیزانشان حتماً پایبند به استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی باشند.

رضایی بنا تاکید کرد: در صورت عدم کاهش آمار ابتلاء به بیماری کرونا در استان محدودیت‌ها افزایش یافته و مردم مجدداً با مشکلات عدیده ای روبرو خواهند شد لذا توصیه می‌شود برای جلوگیری از تشدید محدودیت‌ها و عدم وارد آمدن خسارت به اصناف و مشاغل مختلف دستگاه‌های اجرایی و عموم مردم در فرهنگسازی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه همت مضاعفی داشته باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟