پشت پرده هوسرانی های پزشک سرشناس قم / روحش هم خبر نداشت

رئیس پلیس فتا استان قم از دستگیری فردی خبر داد که با سوءاسفتاده از تصاویر شخصی یک پزشک قمی و جعل صفحه اینستاگرام وی اقدام به سوءاستفاده و هتک حیثت وی کرده بود.

سرهنگ علی موالی رئیس پلیس فتا استان قم در تشریح این خبر گفت: پس از مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان قم مبنی بر هتک حیثیت با جعل هویت وی در اینستاگرام، پرونده اولیه تشکیل شد و کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را در این خصوص آغاز کردند.

پزشک قلابی بی آبرو در قم بازداشت شد

به گزارش رکنا،  وی ادامه داد: طبق اظهارات شاکی، کلاهبردار با نام این پزشک دو صفحه اینستاگرامی ایجاد کرده بود و با سوء استفاده از تصاویر شخصی شاکی و جعل عنوان پزشک، خود را متخصص قلب و متخصص پوست معرفی و به صورت آنلاین طبابت می کرد همچنین با عنوان جعلی پزشک مباشرت به دوستی با دختران می کرد و عکس های خصوصی از آنها می گرفت و موجب هتک حیثت شاکی شده بود.

این مقام انتظامی ادامه داد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا و اقدامات فنى و پلیسى، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و پس از دستگیری تحویل مراجع قضایی شد.

سرهنگ موالی تصریح کرد: متهم پس از مواجه شدن با مستندات و ادله غیرقابل انکار، به جرم انتسابی خود اعتراف کرد و گفت با ایجاد پروفایل های جعلی در شبکه اجتماعی و برقرری ارتباط با دختران و معرفی خود به عنوان پزشک اخاذی و کلاهبرداری می کردم.

رئیس پلیس فتا استان قم به تمامی افرادی که به هر نحوی در اینستاگرام، تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی اقدام به ایجاد صفحه به نام دیگری و بدون اجازه وی می کنند، هشدار داد  و گفت: این بزه  از مصادیق جعل رایانه‌ای محسوب می‌شود و مجازات آن بر اساس ماده ۶ قانون جرایم رایانه‌ای، حبس و جزای نقدی می باشد.

این مقام مسئول از عموم مردم درخواست کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی، موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

آیا این خبر مفید بود؟