هیچ خدماتی در مرزهای زمینی به زائران اربعین ارائه نمی شود + فیلم
حجم ویدیو: 25.72M | مدت زمان ویدیو: 00:03:30

راهپیمایی اربعین بزرگترین اجتماع مذهبی شیعیان است. راهپیمایی اربعین همه ساله با حضور پرشور شیعیان برگزار می شود. شیعیان از نقاط مختلف دنیا در راهپیمایی اربعین شرکت می کنند. البته در سال گذشته شیوع کرونا مانع برگزاری پرشور راهپیمایی اربعین شد. در این میان امسال هم فقط 60 هزار نفر آن هم به شرط عبور از مرز هوایی می توانند در راهپیمایی اربعین شرکت کنند.

به گزارش رکنا، سردار مهدی حاجیان معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا با اشاره به اینکه سفر یه عراق برای شرکت در پیاده روی اربعین فقط از مسیرهای راه هوایی امکان پذیر است،گفت: همه‌ مردم عزیز کشورمان، عاشقان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) هستند و دو سال اخیر که ویروس منحوس کرونا شیوع پیدا کرده است، مردم از راهپیمایی بزرگ و عظیم اربعین و از فیض معنوی این فریضه‌ بی بهره شده اند.

وی بیان کرد: امسال با توجه به وضعیتی که ستاد ملی مقابله با کرونا ترسیم کرده و هم چنین براساس تصمیمی که کشور عراق گرفته است، سفر‌ها فقط به صورت هوایی انجام می‌شود و مرز‌های زمینی کشور عراق تا به امروز فعلا اجازه‌ ورود زائرین از مرز‌های زمینی را نداده است و به همین دلیل مرز‌های چهارگانه‌ی ما بسته است و خدمات گذرنامه ای و هیچ گونه خدمات رفاهی ارائه نمی‌شود.

سردار حاجیان با تاکید به اینکه تردد از مرزهای زمینی برای سفر اربعین ممنوع است، گفت:دو شرط تست منفی PCR و تزریق دو دوز واکسن کرونا برای سفر اربعین منظور شده است.

وی گفت: تزریق واکسن کرونا با همه برندها برای سفر اربعین معتبر است.

آیا این خبر مفید بود؟