بهبود سردرد با این 4 دمنوش/ قرص مسکن نخورید!

درصورت شدت سردرد و تداوم آن حتما باید به پزشک مراجعه کرد اما در سردرد های خفیف می توان از این دمنوش های شگفت انگیز برای کاهش درد استفاده کنید.

کاهش سردرد با دمنوش ها:

1. بابونه وحشی

به گزارش رکنا، بابونه وحشی گونه‌ای از انواع بابونه است که خواص آن در بهبود سردرد از طرف سازمان بهداشت جهانی تایید شده ‌است. دمنوش این گیاه برای سردردهای موقتی توصیه می‌شود که 1 گرم بابونه در یک فنجان آب جوش کافی است. البته این دمنوش برای خانم‌های باردار و شیرده توصیه نمی‌شود.

2. رزماری

رزماری تاثیر ضدالتهاب دارد و به‌همین دلیل برای بهبود سردردهای ناشی از سرما توصیه می‌شود. این گیاه از قدیم به‌عنوان دمنوش، همانند دیگر گیاهان دارویی کاربرد داشت اما بخور رزماری نیز در بهبود سردرد بسیار مفید است.

3. نعناع تند

نعناع تند در موارد سردردهای تنشی و عصبی توصیه می‌شود. براساس مطالعات، ماساژ دورانی پیشانی، شقیقه‌ها و پشت گردن با اسانس نعناع تند تاثیری مشابه استامینوفن در بهبود سردرد دارد. البته این اسانس بهتر است با روغن بادام مخلوط شده و اطراف چشم‌ها استفاده نشود. اسانس نعناع همانند بعضی دیگر از اسانس‌های گیاهی برای خانم‌های باردار و کودکان ممنوعیت دارد.

4. اسطوخودوس

خواص ضدالتهاب، ترمیم‌کننده و ضددرد اسطوخودوس کاملا شناخته‌ شده ‌است. اسانس این گیاه برای تسکین سردرد توصیه می‌شود و کافی است چند قطره از اسانس را با روغن گیاهی رقیق کرد و شقیقه‌ها را ماساژ داد. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟