20 اصول درباره کرونا

غربالگری، بیماریابی، تست حداکثری، قرنطینه، ردیابی، مشارکت عمومی، محدودیت سازی و اطلاع رسانی، تبلیغات وآموزش
هدف اصلی، کنترل و مدیریت ویروس کرونا است.
به گزارش رکنا، اصلی ترین اهداف ما این است که در کنار کاهش شیوع بیماری در جامعه، کاهش ورود بیماران به بیمارستان را داشته باشیم
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا درخصوص ایجاد نقاهتگاه ها برای قرنطینه بیماران گفت: هر فرمانداری که نیاز به نقاهتگاه دارد با پیشنهاد مرکز بهداشت، مدیریت این مرکز و طراحی مورد نظر آنها، کار را دنبال کنند؛ چراکه در ابتدا برخی ضعفها و نقص ها در اجرای این طرح داشتیم البته این ضعف ها به معنای نفی زحمات دوستان نیست که صادقانه و ایثارگرانه آمده اند، بلکه برای این است که کار کامل شود.

بمنظور رفع این مشکلات، دکتر نمکی از ستاد مجوز گرفته اند که هر شهرستانی که نیاز به نقاهتگاه دارد، بتواند از هتلها، مسافرخانه ها و اماکن دولتی استفاده کند. البته منوط از نقاهتگاه، محل قرنطینه موقت است. البته اگر حس شود که این اماکن در برخی شهرستان ها به تعداد کافی نیست، می توان از ظرفیت نیروهای نظامی استفاده کرد. در هر صورت، این کار باید با توصیه و نظارت وزارت بهداشت و راهنمایی این مجموعه باشد.
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه پیشنهادی در راستای استفاده از ظرفیت سامانه آموزشی شاد داده شده است، گفت: چند میلیون دانش آموز به سیستم شاد وصل هستند و از این طریق، معلمین کار آموزش را در فضای مجازی دنبال می کنند. توصیه این بود که ظرفیت چندمیلیونی دانش آموزان را با ظرفیت شاد در خدمت این طرح بیاوریم. معلمها کافی است در هر درس، دو دقیقه به اهمیت این موضوع بپردازند و فرزندان ما را مامور مراقبت از والدین خود کنند. این اتفاق خیلی مهمی است یعنی فرزندان با آموزشهایی که می بینند، مراقب والدین خود باشند. در کنار آن بانوان و مادران، که اداره امور خانواده را بر عهده دارند و محور اصلی خانواده هستند، می توانند در اقدامات پیشگیرانه یا درصورت لزوم درمان بیماران نقش بسیار بزرگی ایفا کنند. باید بتوانیم همه اینها را از طریق این سامانه ها آموزش بدهیم و همچنین از نیروهای داوطلب مختلف بسیاری که وجود دارند، نیز استفاده کنیم.


تاثیر انواع ویتامین ها در بیماری کووید- 19

ویتامین C: به نظر می رسد مصرف ویتامین C توسط بیماران دارای بیماری‌های شدید و بحرانی مفید باشد. این ویتامین دارای اثر ضد التهابی است و موجب افزایش ایمنی سلولی و یکپارچگی عروقی می شود. مطالعات نشان داده اند که ویتامین C در درمان بیماران مبتلا به ذات‌الریه که حالت شدید بیماری کووید-۱۹ را تجربه می‌کنند، اثرات مفیدی دارد. توصیه می شود این بیماران روزانه ویتامین C را به صورت مکمل و یا در رژیم غذایی مصرف کنند. اما برای حالتی که بیماری شدید نیست محققین دلیل کافی برای مصرف ویتامین C پیدا نکرده اند.
ویتامین D: یافته‌های جدید تأثیر مکمل‌های ویتامین D را در کمک به سیستم ایمنی بدن در مبارزه با کووید-19 تأیید کرده است. به این معنی که ویتامین D به شدت روی پاسخ به عفونت تأثیر می‌گذارد.
ویتامین B12: کمبود این ویتامین موجب کم‌خونی ، احساس ضعف، افسردگی، زخم دهان و زبان، اختلالات روحی، کاهش حافظه، کاهش وزن، اختلال در راه رفتن و بوی بد دهان می شود. بیماران مبتلا به کووید-19 که کم‌خونی و بیماری‌های التهابی روده دارند باید حتما ویتامین B12 را به صورت تزریقی یا خوراکی مصرف کنند اما با توجه به شرایط پیش آمده به دلیل ازدحام و تراکم احتمالی جمعیت در مراکز ارائه خدمات، توصیه محققین به مصرف نوع خوراکی است.

١-انداختن آب دهان برروی زمین باعث انتشار ویروس کرونا میشود ، از انجام این کار جدا خودداری نمائید .
٢-دریک عطسه بیش از ١٠٠ هزار قطره آغشته به انواع میکروب ها درهوا پخش میشود و این قطره ها حداقل یک دقیقه درمحیط باقی میمانند اگر موقع عطسه جلوی دهان و بینی را نگیرید کسی که از این فضا عبور میکندممکن است به بیماری مبتلا شود.
٣-از دست زدن به دهان، بینی و چشمان خود بپرهیزید.
٤- حتما هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان و بینی خود را بگیرید. اگر دستمال به همراه ندارید، هنگام عطسه یا سرفه قسمت داخلی آرنج خود را در برابر دهان و بینی بگیرید تا دستانتان آلوده نشوند .
٥-هر فردی که دچار علایم کرونا شامل تب ناگهانی، سرفه و دردهای عضلانی شد باید از رفتن به سرکار و استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی پرهیزکرده و سریعا به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه کند.
٦- ویروس در محیط اطراف و اماکن عمومی وجود دارد و تماس با سطوحی مانند دستگیره اتوبوس و تاکسی، صفحه کلید کامپیوتر و ... به راحتی شما را آلوده می کند. اگر دستان خود را به دستگیره درب یا اتوبوس و یا اشیای احتمالا آلوده زده اید آن را هرگز به دهان، بینی یا چشم خود نزنید.
٨-سرایت ویروس فقط در ابتدای شیوع ارتباطی با پرندگان داشته سپس بلکه از انسا نی به انسان دیگر منتقل میشود .
٩-درصورت بروز علایم تب ،سرفه ،گلو درد ،درد بدن ،سردرد ،تب و لرز اسهال و استفراغ هر چه سریعتر به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه نمایید
١٠ -ازتجمع در اماکن عمومی ورفت و آمد های غیر ضروری همانند ،سینما ،رستورانها ،باشگاهای ورزشی ،میهمانی های غیر ضروری پیشگیری نمایید.
١١ -ویروس کرونا ازراه سرفه ،عطسه ودست زدن به اشیاء آلوده منتقل میشود.
١٢ -تنها راه جلوگیری از انتقال و ابتلا به ویروس کرونا شستشوی مرتب دستها میباشد .
١٣ - درصورت استفاده از سرویس بهداشتی (توالت) پس از اتمام کار سیفون را حتما بکشید .
١٤ - درصورت استفاده از توالت فرنگی قبل از کشیدن سیفون درب آنرا حتما بسته سپس سیفون را بکشید .
١٥ -تمام ترشحات و مایعات بدن فرد مبتلا به کرونا(حتی مدفوع ) عامل انتقال بیماری میباشد.
١٦ -بهترین روش برای شستشوی دستها استفاده از آب گرم و صابون یا مواد ضد عفونی کننده حاوی٢٠ ثانیه میباشد - الکل بمدت ١٥
١٧ -در هر بار عطسه یا سرفه باید از دستمال کاغذی استفاده و آنرا درظرف زباله انداخته وسپس دستهای خود را بشوئید.
١٨ -اسباب بازی های کودکان را مرتب ضد عفونی نمایید.
١٩ -البسه و ملحفه بیماران مشکوک را با دستکش، جمع آوری و با مواد شوینده شسته و خشک نمایید
٢٠ ظرف غذا خوری بیماران را بدقت و جدا از ظرف سایر اعضا خانواده شستشو نمایید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

راه های مقابله با کرونا

راه های مقابله با کرونا

آیا این خبر مفید بود؟