انقباض عضلات در دوران بارداری

در اینجا مواردی به مادران باردار گفته می‌شود که تحمل این درد را برایشان آسان‌تر می‌کند.

به گزارش رکنا ، آغاز درد زایمان نشان‌دهنده پایان 9 ماه بارداری و به دنیا آمدن یک نوزاد و شروع یک زندگی جدید و پایان درد است. اما تصور داشتن درد به علت انقباض عضلات رحم و اینکه هر ساعت این درد را به همراه داشته باشید، حقیقتاً ترسناک است بویژه اگر برای نخستین بار مادر شدن را تجربه می‌کنید.

مسئله‌ای که بسیار اهمیت دارد این است که حتی راجع به این درد نیز مثبت فکر کنید و سعی کنید قوی باشید زیرا بزودی کودک زیبای خود را به دنیا خواهید آورد.

ثبت‌کردن زمان انقباض

شما می‌توانید زمان بین شروع نخستین درد ناشی از انقباض را تا شروع درد انقباض بعدی محاسبه کنید. در درد زایمان زودرس، انقباض معمولاً حدود 30 تا 60 ثانیه طول می‌کشد و سپس یک وقفه ایجاد می‌شود که حدود پنج تا بیست دقیقه است. اما درد زایمانی که ما از آن به عنوان درد زایمان فعال یاد می‌کنیم، درد ناشی از انقباض معمولاً حدود 60 تا 90 ثانیه طول می‌کشد و وقفه ایجاد شده دو تا چهار دقیقه زمان می‌برد.

سعی کنید کمرتان را به حالت عمودی و صاف نگه دارید

قدم بزنید،‌به همسر خود و یا به دیوار تکیه دهید و لگن خاصره را تکان دهید در این حالت احساس آرامش بیشتری می‌کنید. مطمئناً این کار از دراز کشیدن به پشت در رختخواب بهتر است.

اما اگر شما با دراز کشیدن احساس آرامش و راحتی بیشتری می‌کنید دراز کشیدن به پهلو اغلب بهتر از دراز کشیدن به پشت است.

ماساژ دادن

یکی از بهترین روش‌های کاهش درد محسوب می‌شود. از همسر یا یکی از افراد فامیل بخواهید تا شانه و گردن شما را ماساژ دهند.

حمام آب گرم

یک دوش آب گرم ممکن است به شما کمک کند. در آب گرم در وان دراز بکشید و مدتی در آب گرم بمانید این کار آرامش زیادی به شما خواهد داد.

ابراز کردن تنش و حالات روحی

هنگام شروع درد زایمان بعضی زنان تصور می‌کنند که با ابراز درد با استفاده از کلمات و یا به عبارتی ناله کردن باعث کاهش درد در آنها و تسکین پیدا کردن می‌شود. آه و ناله کردن و در بعضی موارد فریاد کشیدن باعث آرامش می‌شود . بنابراین نگران اطرافیان نباشید و کاری را انجام دهید که درد شما کمتر شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟