نکات طلایی در بهداشت دهان و دندان در اوج کرونا + اینفوگرافی

به گزارش رکنا ، دندانپزشک متخصص ریشه دندان در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در شرایط شیوع بیماری کووید ۱۹ بهتر است که افراد به دلیل خشکی دهان و افزایش تنفس دهانی، بهداشت فردی را با حساسیت بیشتری رعایت کنند.

دکتر مریم گل محمدی اظهار داشت: زدن ماسک باعث افزایش تنفس دهانی و خشکی دهان می شود، اما در شرایط کنونی و برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا ، استفاده از ماسک برای همگان ضرورت دارد.

ماسک زدن باعث پوسیدگی دندان می شود؟

وی با بیان این که زدن ماسک به‌تنهایی عامل ایجاد پوسیدگی دندان نیست، افزود: با توجه به آن که با زدن ماسک بزاق دهان کمتر شده و خشکی دهان زمینه پیشرفت پوسیدگی های ایجاد شده را سرعت می بخشد، توجه به بهداشت فردی در شرایط کنونی بیشتر از گذشته توصیه می شود.

وی تاکید کرد: ماسک زدن باعث ایجاد پوسیدگی جدید دندانی نمی شود، بلکه به دلیل کاهش بزاق و شستشوی کمتر، روند پوسیدگی های موجود در دندان ها را افزایش می دهد.

اینفوگرافی بهداشت دهان و دندان در دوران کرونا

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار داشت: در شرایط کنونی باید فواصل مراجعه به دندانپزشک کمتر شود تا با مراجعه به موقع پوسیدگی های سطحی درمان شده و از پیشروی آن جلوگیری شود.

دکتر گل‌محمدی، زمان مطلوب مراجعه به دندانپزشک در شرایط کنونی را، به منظور پیشگیری از ایجاد پوسیدگی های عمیق هر سه ماه یکبار اعلام کرد و گفت: در شرایط کنونی زدن ماسک الزامی است و می توان با افزایش سطح بهداشت و مراجعه زودهنگام به دندانپزشک، از عواقب جبران ناپذیر پوسیدگی های درمان نشده پیشگیری کرد.

استان خراسان شمالی از ابتدای مردادماه گرفتار وضعیت قرمز کرونایی شده است که این وضعیت به طور پیوسته ادامه دارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟