ویتامین درمانی در خانه!

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا ، مسلما وقتی برخی ویتامین‌ها می‌توانند چنین عملکردی داشته و این بیماری‌ها را از شما دور کنند، به صرفه است که قبل از بیمار شدن دست به کار شوید و پیشگیری کنید. در این مطلب، ۸ویتامین بسیار مهم و مکمل خوب معرفی شده که می‌توانید با مصرف روزانه آنها از سلامت و تندرستی بیشتری برخوردار شوید.

1. ویتامین آفتاب

یکی از مکمل‌های مفید و در عین حال کم‌هزینه، مکمل‌های ویتامین‌D است که به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک می‌کند. برخی کارشناسان بر این باورند که مصرف این مکمل‌ها ۵۰درصد از خطر ابتلا به سرطان می‌کاهد. ویتامین‌D برای سلامت قلب و سلامت استخوان ضروری است و مثل ویتامینC از شما در برابر سرماخوردگی و آنفلوآنزا محافظت می‌کند. شما می‌توانید از نور خورشید، ماهی‌های چرب مانند ماهی تن، ماهی خال‌مخالی، ماهی قزل‌آلا، قارچ پورتوبلو، زرده تخم‌مرغ، جگر و روغن کبد ماهی، ویتامین‌D بگیرید. مکمل‌های ویتامین‌D نیز همین تاثیر را دارند.

۲. این ویتامین را جدی بگیرید

K2 یکی از ویتامین‌هایی است که اغلب دست‌کم گرفته می‌شود. این ویتامین به همراه منیزیم و ویتامین‌D، به انتقال کلسیم در نقاط مختلف بدن کمک می‌کند. از انتقال کلسیم به بافت نرم و شریان‌ها جلوگیری به عمل می‌آورد تا از آسیب‌های احتمالی ممانعت شود. ویتامین K1 در سبزیجاتی که برگ سبز رنگ دارند، یافت می‌شود. این ویتامین برای توقف خونریزی مفید است. در مقابل، ویتامین K2 برای سلامت قلب ضروری است.

۳. یک فلز مقوی

منیزیم مانند ویتامین‌D، فواید زیادی برای سلامت دارد که اغلب نادیده گرفته می‌شود. این ویتامین توسط اندام‌های مختلف از‌جمله قلب، کلیه‌ها، عضلات، استخوان‌ها، چشم و غیره به‌‌کار گرفته می‌شود. از این رو، نقش قابل‌توجهی در رفع مشکلات مربوط به سلامت از درد مفاصل گرفته تا پریدن پلک دارد. منیزیم در آجیل و دانه‌ها همچنین در لوبیا، کدو و سبزیجات یافت می‌شود. تحقیقات اخیر نشان داده است که ۸۰‌درصد از جمعیت ایالات‌متحده از کمبود منیزیم رنج می‌برند.

۴. روزانه باید روی بگیرید

۳‌ماده معدنی ضروری وجود دارد که باید به صورت روزانه مصرف کنید: روی، کلسیم و منیزیم. جدا از این واقعیت که عملکرد ویتامین‌هایA و D در گرو روی و منیزیم است، باید بدانید که نقش روی در واکنش‌های آنزیمی بدن پررنگ‌تر از هر ماده معدنی است. این عنصر با عفونت مبارزه کرده و با افزایش سلول‌های مبارز از سرطان جلوگیری می‌کند همچنین به بهبود زخم کمک کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

۵. سیستم ایمنی‌ات را بساز

ویتامین‌E تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن است. این آنتی‌اکسیدان قوی از‌جمله ویتامین‌هایی است که موجب بهبود وضعیت بیماران سرطانی می‌شود. همچنین برای سلامت چشم مفید است و با کبد چرب مبارزه می‌کند. ویتامین‌E در آجیل و سبزیجاتی مانند کلم بروکلی و اسفناج یافت می‎شود. برای اطمینان از دریافت ویتامینE کافی بهتر است از مکمل استفاده کنید.

۶. ویتامین سرماخوردگی

ویتامین‌C بین سایر آنتی‌اکسیدان‌ها نقش «پدربزرگ» را دارد. این ویتامین با بیماری‌های عفونی مبارزه می‌کند و نقش بسزایی در جلوگیری از سرماخوردگی و آنفلوآنزا دارد. قرن‌ها پیش از ویتامینC برای درمان اسکوربوت استفاده می‌شد. تحقیقات نشان داده است که این ویتامین به درمان بیماران سرطانی نیز کمک می‌کند و نقش قابل‌توجهی در کاهش عوارض درمان و بهبود کیفیت زندگی این بیماران دارد. همچنین سموم مضر بدن را کنترل می‌کند. خوردن میوه و نوشیدن آب مرکبات روش خوبی برای تامین ویتامین‌C مورد‌نیاز بدن است.

7. مکمل‌های قلب

مصرف مکمل‌های امگا۳ به‌شدت توصیه می‌شود، خصوصا اگر بالای ۵۵سال دارید، چون این مکمل‌ها نقش بسزایی در سرکوب بیماری عروق کرونر قلب دارند. امگا۳ در روغن ماهی و منابع گیاهی یافت می‌شود. این ماده مغذی یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که باید به‌صورت روزانه مصرف کنیم. امگا۳ برای سلامت قلب حیاتی است همچنین سطح کلسترول خون را تنظیم می‌کند. به‌علاوه، از ترومبوز و تشکیل لخته خون جلوگیری به‌عمل می‎‌آورد. امگا۳ به افزایش سلامت مغز نیز کمک می‌کند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟