آب

آب این احتمالا ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین روش‌های درمان سرماخوردگی است، اما اهمیت آن را دست کم نگیرید. آب هم باعث هیدراته شدن بدنتان می‌شود هم به دفع تراکم کثیف ویروس‌ها کمک می‌کند. هنگامی که آب بدنتان کم می‌شود هر لحظه سرماخوردگیتان را بیشتر احساس می‌کنید. نوشیدن زیاد آب یکی از ساده‌ترین راه‌های درمان سرما خوردگی است.

آب ولرم، لیمو و عسل

این یک مخلوط بسیار عالی است که می‌تواند از انباشته شدن خلط جلوگیری کند و همچنین باعث مرطوب نگه داشتن سینه شما می‌شود. عسل بیشترین تاثیر را در این ترکیب دارد و مانند آب روی آتش عمل می‌کند. این ماده غذایی دقیقا مانند مواد اولیه در داروهای ضد سرفه است.

این نوشیدنی را در هنگام سرماخوردگی قبل از خواب امتحان کنید تا از علائم سرماخوردگی به خصوص سرفه در امان بمانید. این راه از راه‌های درمان خانگی هندی است.

زنجبیل

تحقیقات نشان داده زنجبیل دارای موادی است که به پیشگیری از سرما خوردگی کمک می‌کند. نوشیدن چای زنجبیل و عسل خام باعث تسکین التهاب گلو درد و آبریزش بینی می‌شود.

سیر

سیر واقعا می‌تواند به افزایش عملکرد سیستم ایمنی با خواص ضد ویروسی، ضد قارچی و ضد باکتری آن کمک کند. اغلب این موارد به ترکیبی که آن را آلیسین می‌نامند، نسبت داده می‌شود. برای از بین بردن ویروس می‌توانید سیر خام یا پخته را در وعده‌های غذایی خود قرار دهید و برای از بین بردن ویروس سرما خوردگی آن را امتحان کنید.

سوپ استخوان

سوپ استخوان حاوی آمینو اسیدها و مواد معدنی است که به طور طبیعی سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کنند. تحقیقات نشان داده است این سوپ برای درمان سرما خوردگی بسیار مفید و دارای خواص ضد التهابی است.

همچنین نوشیدن و خوردن مواد غذایی گرم بهترین راه برای خارج کردن مخاط است. به این سوپ سبزیجات مختلف را اضافه کنید و از خواص آن‌ها هم بهره ببرید.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟