کدخبر: 406121 24

رکنا: مطالعات نشان می دهد رایحه درمانی در درمان سرطان ها تاثیر دارد.

 نتایج پژوهشی جدید که در نشریه پزشکی Frontiers in Physiology منتشر شده است، نشان می‌دهد که تومورهای سرطان مثانه دارای گیرنده‌های بو (رایحه) هستند. به بیان دیگر، آنها از قدرت بویایی برخوردار هستند. بله درست خوانده‌اید. تصور این که سرطان دارای حس بویایی باشد عجیب و دشوار است، اما این کشف جدید می‌تواند به ما در درک بهتر ابعاد مختلف این بیماری نگران کننده و کشنده کمک کند.

به گفته انجمن سرطان آمریکا، سرطان مثانه چهارمین نوع شایع سرطان بین مردان است، اما از شیوع کمتری بین زنان برخوردار است. بنابر برآوردهای صورت گرفته، طی سال جاری تنها در آمریکا بیش از 81 هزار مورد جدید از ابتلا به سرطان وجود خواهد داشت و به نظر می‌رسد بیش از 17 هزار نفر به واسطه سرطان مثانه جان خود را از دست بدهند. سرطان مثانه بیشتر افرادی که بیش از 55 سال سن دارند را تحت تأثیر قرار می‌دهد. نود درصد افرادی که دارای سرطان مثانه هستند بیش از 55 سال سن دارند، اما میانگین سن تشخیص این بیماری 73 سال است.

پژوهشگران نه تنها دریافتند که تومورهای سرطان مثانه از قدرت بویایی برخوردار هستند، بلکه متوجه شدند که تومورها از رایحه چوب صندل نیز خوششان نمی‌آید. زمانی که سرطان مثانه در تماس با ترکیباتی به نام‌های سندرانول (Sandranol) و سنتانول (Santanol) که در چوب صندل یافت می‌شوند، قرار می‌گیرد با تکرر کمتری تقسیم می‌شود. تومورهای سرطانی برای رشد به تقسیم سلولی وابسته هستند، از این رو کاهش تکرار تقسیم سلولی به معنای رشد کمتر تومور است.

همچنین، پژوهشگران دریافتند زمانی که سرطان مثانه در تماس با ترکیبات چوب صندل قرار می‌گیرد تحرک کمتری دارد. بر همین اساس، ممکن است این شرایط به معنای کاهش احتمال گسترش سرطان به بخش‌های دیگر بدن باشد که به نام متاستاز شناخته می‌شود.

پژوهشگران دریافتند زمانی که سرطان مثانه در تماس با ترکیبات چوب صندل قرار می‌گیرد تحرک کمتری دارد. بر همین اساس، ممکن است این شرایط به معنای کاهش احتمال گسترش سرطان به بخش‌های دیگر بدن باشد که به نام متاستاز شناخته می‌شود

در شرایطی که پژوهش در زمینه استفاده از چوب صندل و رایحه آن در درمان سرطان مثانه همچنان نوپاست، اما این گیاه برای افراد بسیاری که از این بیماری رنج می‌برند می‌تواند امیدبخش باشد.

پژوهشی دیگر نیز نشان داده است که چوب صندل از ویژگی‌های ضد سرطان برخوردار است. در یک مطالعه که در نشریه Anticancer Research منتشر شد، پژوهشگران دریافتند که چوب صندل دارای خواص ضد سرطان در برابر سرطان‌های ملانوما و غیر ملانومای پوست و همچنین سرطان‌های پروستات و پستان است.

روغن اساسی چوب صندل نیز نشان داده است که از خواص ضدالتهابی قوی سود می‌برد که ممکن است برای سرطان نیز مفید باشد زیرا این بیماری با التهاب پیوند خورده است. بنابر مطالعه‌ای که در نشریه پزشکی Phytotherapy Research منتشر شد، دانشمندان دریافتند که روغن اساسی چوب صندل برای بهبود التهاب پوست دارای فعالیت ضدالتهابی قابل مقایسه با داروی ایبوپروفن است.

چوب صندل عمدتاً به شکل روغن اساسی در دسترس است. این محصول را می‌توان به صورت مستقیم روی پوست استفاده کرد. همواره پیش از انجام این کار آزمایش حساسیت پوست را فراموش نکنید. یک قطره از روغن را روی قسمت داخلی مچ دست یا بخشی دیگر از بدن ریخته و برای بررسی احتمال حساسیت 72 ساعت صبر کنید. بهتر است روغن اساسی چوب صندل به صورت رقیق شده استفاده شود و برای این کار می توانید از روغن نارگیل یا یک روغن حامل دیگر استفاده کنید. همچنین، از روغن اساسی چوب صندل می توانید در یک دیفیوزر استفاده کنید. هشت تا 10 قطره از روغن را به یک دیفیوزر اضافه کرده و دستورالعمل دستگاه را دنبال کنید.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

پسر سخنگوی دولت با شکایت شوم زن جوان به دردسر افتاد! + عکس

دوست صمیمی زنم فقط با نگاه من تسلیم شد !

عشقبازی شنیع دختر و پسر در واگن اتوبوسی قطار جنجال به پا کرد +عکس

تجاوز به زن جوان در اتاق زایمان بیمارستان توسط پزشک شیطان صفت + عکس

اقدام شوم فروشنده بی حیا با دختر بد لباس!

تجاوز وحشیانه راننده اتوبوس به دختر 12 ساله در اردوی تابستانی + عکس

اقدام چندش آور پسر جوان با مادرش در حمام

مرگ تلخ عروس پس از پایان شب حجله در کنار داماد مهربان + تصاویر

بی رحم ترین پدر دنیا روی جسد دخترش یادداشت نوشت ! +عکس

فرناز برای رسیدن به بهنام در دام کثیف افتاد / روح شیطانی فقط یک بهانه بود

اعدام 3 جوان شیطان صفت در زندان میناب

شرور معروف تهران چند روز قبل از عروسی با یک دختر، دوستش را کشت! + فیلم

جنین پیرمرد بی حیا در شکم دختر 13 ساله!

ماجرای اعتراف گیری از مائده هژبری + عکس

دختر 15 ساله برای یک شب صیغه شد !

 

آیا این خبر مفید بود؟
: امتیاز : 1 تعداد رای : 1


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها