کدخبر: 380735 ارسال پرینت 46

رکنا: ارده بهترین خوردنی برای افراد مبتلا به یبوست است.

کارشناس طب سنتی در گلستان گفت: ارده برای خوراک مصرف می‌شود ولی خاصیت دارویی نیز دارد و از ارده به عنوان غذا و دارو استفاده می‌شود و برخی از عوارض را در بدن انسان‌ها کاهش می‌دهد.

محمد نصرتی اظهار کرد: ارده برای خوراک مصرف می‌شود ولی خاصیت دارویی نیز دارد ما در طب سنتی غذاهایی داریم که علاوه بر خاصیت غذایی دارای خواص دوایی نیز هستند و ارده نیز در این دسته قرار دارد یعنی هم به عنوان غذا و هم به عنوان دارو مصرف می‌شود و برخی از عوارض را در بدن انسان‌ها کاهش می‌دهد.

وی با توصیه خوردن ارده در وعده صبحانه تصریح کرد: یکی دیگر از مواد غذایی که می‌توان در وعده صبحانه از آن استفاده کرد ارده است ارده مایعی است که از کنجد پوست کنده بریان و نرم کوبیده تهیه شده است که روغن آن جدا نشده است.

کارشناس طب سنتی در گلستان با بیان اینکه ارده خاصیت چاق‌کنندگی دارد، ابراز کرد: یکی از خواص ارده چاق‌کنندگی افراد است و افرادی که از لاغری رنج می‌برند توصیه می‌کنیم که از این وعده غذایی در صبحانه استفاده کنند.

نصرتی با بیان اینکه ارده در بدن دیرهضم است، اظهار کرد: ارده در بدن انسان‌ها کمی دیر هضم می‌شود و برای اینکه اینکه این ماده غذایی در بدن بهتر هضم شود بهتر است آن را همراه با عسل، سرکه و یا شیره میل کنیم تا هضم غذا به راحتی صورت گیرد.

وی ارده را به عنوان یک غذای دارویی برشمرد و اذعان کرد: خوردن ارده هنگام صبحانه باعث تقویت کنندگی قوای جنسی در افراد می‌شود.

کارشناس طب سنتی در گلستان با بیان اینکه ارده به عنوان خوراک مصرف می‌شود ولی خاصیت دارویی نیز دارد، خاطرنشان کرد: ما در طب سنتی غذاهایی داریم که علاوه بر خاصیت غذایی، دارای خواص دوایی نیز هستند و ارده نیز در این دسته قرار دارد یعنی هم به عنوان غذا و هم به عنوان دارو مصرف می‌شود و برخی از عوارض را در بدن انسان‌ها کاهش می‌دهد.

نصرتی با تاکید بر اینکه افراد چاق از خوردن زیاد ارده پرهیز کنند، بیان کرد: افرادی که قصد دارند لاغر شوند از خوردن زیاد ارده خودداری کنند زیرا باعث چاق‌کنندگی در بدن افراد می‌شود ارده اشتها را کاهش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه ارده به عنوان نرم کننده سفتی‌ها و ورم‌های سفت داخل بدن عمل می‌کند، تصریح کرد: به افرادی که ورم‌های سفت داخلی بدن دارند توصیه می‌شود که از ارده در وعده صبحانه خود استفاده کنند زیرا ارده خاصیت نرم‌کنندگی ورم‌های سفت در بدن را دارد.

کارشناس طب سنتی در گلستان افزود: افرادی که سرفه می‌کنند و سینه آنها کمی مشکل دارد حتما از ارده استفاده کنند زیرا ارده برای نرم کردن سینه بسیار مفید است و کسانی که دچار یبوست مزاج هستند حتما ارده را میل کنند زیرا ملین و مسهل است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
: امتیاز : 1 تعداد رای : 1


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها