سرپرست اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه از مشاهده ۲ قلاده خرس قهوه ای در این شهرستان و تصویر برداری از آنها خبر داد.

 فرشاد فیروز نیا صبح یکشنبه با اعلام خبر مشاهده ۲ قلاده خرس قهوه ای در شهرستان فیروزکوه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۲ قلاده خرس قهوه ای در ارتفاعات مناطق آزاد شهرستان فیروزکوه مشاهده شده است.

فیروزنیا در ادامه بیان داشت: مامورین اجرائی محیط بانی ارجمند در حین گشت و کنترل منطقه آزاد ارجمند موفق به مشاهده و تصویر برداری از این ۲ قلاده خرس قهوه ای شدند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه گفت: این منطقه به علت همجواری شهرستان فیروزکوه با جنگلهای استان مازندران، یکی از بهترین زیستگاههای خرس قهوه ای می باشد.

وی افزود: گونه خرس قهوه‌ای به‌عنوان یکی از زیباترین و نادرترین گونه‌های خرس در مناطق جنگلی و کوهستانی شمال و شمال غرب ایران پراکنش دارد و خرس نقره‌ای در فصل برف و سرما به غارها و شکاف صخره‌ها پناه می‌برد و با گرم شدن هوا و رویش گیاهان از خواب زمستانی بر خواسته و در جستجوی غذا است و غذای این حیوان در دامنه وسیعی از گیاهان و حیوانات بوده و به‌عنوان حیوان همه‌چیزخوار معروف است و وزنش به ۱۲۰ تا ۲۵۰ کیلوگرم می‌رسد. خرس‌های نر و ماده از اوایل تابستان برای جفت‌گیری حدود سه هفته باهم زندگی می‌کنند و در باقی فصول سال تنها هستند و در روزهای اخیر کلیپی از حضور دو خرس قهوه‌ای نر و ماده در مناطق کوهستانی مازندران پخش شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟