قاتل در باران آمد ! / قتل در بساط مشروب خوری !

به گزارش رکنا، نیمه شب ششم فروردین سال 1401 بود که افسران انتظامی مستقر در بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد در تماس با قاضی ویژه قتل عمد از مرگ جوانی خبر داد که با ضربات متعدد چاقو مجروح و به بیمارستان منتقل شده بود. در پی دریافت این خبر بلافاصله قاضی دکتر صادق صفری عازم بیمارستان شد و به تحقیق در این باره پرداخت. بررسی های مقام قضایی بیانگر آن بود که جوان 32 ساله ای به نام «رضا-ص» بر اثر اصابت 9 ضربه چاقو به بازوها و قفسه سینه به قتل رسیده است.

با توجه به اهمیت موضوع، گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی و با هدایت مستقیم سرهنگ نجفی(رئیس دایره قتل عمد پلیس آگاهی خراسان رضوی) عازم مرکز درمانی شدند و بررسی های گسترده ای را با راهنمایی‌های مقام قضایی در حالی آغاز کردند که مشخص شد مجروح مذکور به وسیله یک دستگاه پژو405 سیاه رنگ به بیمارستان انتقال یافته اما راننده پژو نیز از محل گریخته است.

به همین دلیل، گروه تحقیق کارآگاهان به سرپرستی سروان منفرد(افسرپرونده)تحقیقات میدانی را ادامه دادند چراکه قاضی ویژه قتل عمد به دنبال اعلام دو قتل دیگر در منطقه بولوار هاشمیه عازم منطقه دیگری از شهر شد.

بنا بر گزارش روزنامه خراسان، بررسی های کارآگاهان که با نظارت غیرمستقیم قاضی صفری وارد مرحله جدیدی شده بود به سرنخ هایی از یک دورهمی مستانه رسید و مشخص شد که جوان 32 ساله(مقتول) به همراه تعدادی از دوستانش در یک شب نشینی شبانه بساط مشروب خوری به راه انداخته بودند که در این میان و به دلیل نامعلومی نزاعی شکل گرفته و «رضا-ص» با ضربات چاقو به قتل رسیده است. با به دست آمدن این اطلاعات بررسی های تخصصی برای شناسایی عامل یا عاملان این جنایت هولناک ادامه یافت و هویت متهم به قتل لو رفت.

بر اساس گزارش روزنامه خراسان، در حالی که تحقیقات فنی کارآگاهان برای دستگیری متهم به قتل فراری ادامه داشت، پرونده های نزاع دیگری در این باره مطرح شد که واکاوی آن ها نشان می داد «بهنام-ک»(متهم به قتل فراری) از سال 1400 پرونده های نزاع و درگیری های زیادی با سلاح سرد و گرم دارد ولی بسیاری از شاکیان، به خاطر ترس از شرارت ها و انتقام جویی های وی حاضر نبودند در داسرا حضور یابند. در همین حال، بررسی های نامحسوس از تهدیدهای متهم فراری در فضای مجازی پرده برداشت که طرف های مقابل را هدف توهین و تهدید قرار می داد.

این گونه بود که قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد دستورات قاطعی را برای شناسایی مخفی گاه متهم فراری صادر کرد اما او که عرصه را بر خود تنگ می دید تلاش هایش را برای گرفتن رضایت از اولیای دم مقتول آغاز کرد و سپس روز گذشته و در هوای بارانی مشهد به شعبه 208 بازپرسی (ویژه پرونده های جنایی)رفت و خود را تسلیم قانون کرد.

این جوان متهم به قتل ضمن اقرار صریح به قتل دوستش گفت: در حالی که بساط مشروب خوری پهن بود «رضا-ص»(مقتول) مشروب مصرف کرد و بعد با حالت بد مستی برای دیگران در منزل ایجاد مزاحمت می کرد که من هم او را با چاقو زدم!گزارش اختصاصی روزنامه خراسان حاکی است: با آن که برخی از شهود به خاطر ترس و وحشت از متهم به قتل، حاضر نمی شوند در شعبه بازپرسی شهادت دهند، تحقیقات بیشتر در این باره به نیروی انتظامی سپرده شد.

منبع: روزنامه خراسان

کدخبر: 988471 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟