درخواست وزیر بهداشت از ارتش ؛ مرزهای سیستان و بلوچستان را کنترل کنید

موج پنجم کرونا در سیستان و بلوچستان منجر به اوج گیری آمار مبتلایان به این ویروس در این استان شده است. شیوع کرونای هندی در سیستان و بلوچستان، موج پنجم کرونا در این استان را به همراه داشته است. در روزهای اخیر احمد علی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان اعلام کرد که 10 شهر این استان فاقد بیمارستان است. البته حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و نماینده مردم زاهدان در مجلس کمبود بیمارستان در سیستان و بلوچستان را تکذیب کرده است. از هفته گذشته تیم واکنش سریع وزارت بهداشت برای کمک به بیماران کرونایی در سیستان و بلوچستان مستقر شد.

به گزارش رکنا، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همین راستا در نامه‌ای به سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، بر مراقبت بیشتر از مرزهای گسترده استان سیستان و بلوچستان جهت جلوگیری از هرگونه ورود غیرقانونی و انتقال بیماری و مساعدت و همکاری ارتش در این زمینه تاکید کرد.

متن کامل نامه وزیر بهداشت به شرح زیر است:

«برادر ارجمند امیر سرلشکر موسوی

فرمانده محترم کل ارتش جمهوری اسلامی ایران

باسلام و احترام؛

پشتیبانی مستمر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در ایام سخت مدیریت کرونا یکی از دلگرمی‌های امیدبخش اینجانب و همکارانم بوده است. حضور سبز و ایثارگرانه عزیزان ارتش در سیستان و بلوچستان در کنار همکاران ما نیز یکی از جلوه‌های زیبایی این همدلی و همیاری پرثمر است.

خوشبختانه با برنامه ریزی و نظارت مستمر اینجانب، تیم‌های تخصصی اعزامی و انتخاب نماینده تام الاختیار وزیر در استان وضعیت کاملاً تحت کنترل و تخت‌های خالی در حدکافی است. لذا قرار شد قسمتی از بیمارستان 320 تختخوابی زاهدان که در حال تجهیز و افتتاح است،  کاملاً تحت نظر و مدیریت بهداری اجا قرارگیرد و در صورت لزوم نیز برای برپائی بیمارستان‌های صحرایی در مناطقی که ضرورت دارد اقدام نمایند. رسیدگی و مدیریت اردوگاه‌هایی که برای آوارگان از آن سوی مرز تدارک دیده می‌شود و همچنین مراقبت بیشتر از مرزهای گسترده استان جهت جلوگیری از هرگونه ورود غیرقانونی و انتقال بیماری مساعدت آن عزیزان بزرگوار را می‌طلبد.

ضمن قدردانی از حضرتعالی و کلیه همکاران ارجمندتان و پاسداشت حضور صمیمی در کنار مردم شریف و نیازمند آن استان توفیق، عزت و سربلندی جنابعالی و کلیه پرسنل خدوم ارتش جمهوری اسلامی ایران را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.»

آیا این خبر مفید بود؟